• jakékoliv nedorozumění je nutno vyřešit v klidu a bez emocí
  • je nutno vždy přiznat soupeři dobrý míč (aut doporučujeme zakroužkovat)
  • vždy po sobě zameteme a uklidíme kurt
  • chodíme včas na kurt, aby soupeř nečekal

Není-li uvedeno jinak, pravidla soutěže se řídí dle platných pravidel ČTS (v případě nutnosti půjčím k nahlédnutí).

Každý hráč má možnost vyzvat svého soupeře za následujících podmínek:
  • Vyzývaný hráč musí být max o 15 míst v žebříčku výše nebo níže (netýká se žen mezi sebou-žena ženu může vyzvat i o více než 15 míst)
  • Vyzvat smíte hráče, s kterým jste již hráli, až za dalších 14 dní a více
  • Nikoho nesmíte nutit k odehrání zápasu, ovšem nikdo se nesmí zbytečně vyhýbat nepřijmout výzvu-je nutno vždy co nejdříve odpovědět vyzyvateli!!!
  • Domluvený zápas musíte předem nahlásit organizátorům (nejdříve však 7 dní předem a méně), jinak vám výsledek nebude zapsán (důležitý je čas nahlášení zápasu, nikoliv čas zapsání na tenisových stránkách, výjimečně stačí zavolat těsně PŘED zápasem vedoucímu turnaje nebo poslat SMS-ku)
  • Zápasy hlaste SMS-kou, mailem, domluvenými aplikacemi
  • Zápas, který byl nahlášen dříve, se odehraje, i kdyby před tímto utkáním byl odehrán zápas, který byl nahlášený později, ale způsobil odsunutí hráčů o více než 15 míst
  • Pokud máte domluvený zápas, nesmíte si domluvit další, díky kterému byste se od svého soupeře dostali v žebříčku o více než 15 míst
  • Každý hráč je povinen odehrát min. 1 zápas během 21 dnů, v opačném případě automaticky spadne o 1 místo v žebříčku (týká se to onemocnění, dovolených, špatného počasí, pracovního vytížení apod.) a s každým týdnem (7 dní) progresivně klesnete o další místa (21 dní= 1 místo propad, 28 dní=3 místa propad, 35 dní=6 míst propad atd.)
  • Každý hráč musí odehrát během letní sezóny (do 31.8.) 7 zápasů s min. 4-mi různými hráči, jinak nebude připuštěn na Konečný turnaj sezóny (KTS)
  • Pokud hráč nenastoupí k domluvenému utkání nebo sdělí svému soupeři (těsně před zápasem), že nemůže hrát, bude to pokládáno za skreč s výsledkem 0:6 z pohledu viníka (hráči si vymění vzájemně pozice, pokud je viník v žebříčku výše) a navíc se může stát, že za tento prohřešek budete ihned vyloučeni z turnaje
  • Vítěz má povinnost nahlásit IHNED po skočení zápasu výsledek organizátorům, kteří se budou snažit co nejdříve vše zapsat na tenisové stránky (v rámci možností, mějte trpělivost, děláme to pro vás zdarma, nesedíme u PC nonstop)

Pokud hráč zespodu vyhraje, jde na místo poraženého (hráč v žebříčku výše), poražený jde o 1 místo níže (hned za vítěze zápasu). Pokud hráč zespodu prohraje, místa se v tabulce nemění.

Každý zápas se hraje na 2 vítězné sety, pokud se hráči domluví před utkáním (a oba souhlasí-nelze nikoho nutit), mohou hrát jen na jeden set.

3. set se hraje na 6 (popř. 7) vítězných gemů, pokud se oba hráči domluví před utkáním nebo na začátku 3. setu, je možné rozhodující set odehrát formou supertiebreaku (hraje se do 10 a více-vždy min. o 2 gemy a více-např. 10:8, 11:9, 12:10 atd.).

Snažte se rozehrávku zkrátit na minimum (doporučuji na 5-8 min včetně servisů), trénovat můžete jindy (navíc všem často pak chybí pověstných 5-10 min. do dohrání zápasů).

Každý hráč je povinen mít s sebou míče WILSON PREMIER (nebo končící WILSON US OPEN)-jedná se o oficiální míč ČTS (nesnažme se překvapit soupeře jinými, zcela odlišnými míči). Vždy mají přednost tvrdší (novější) míče před měkkými (staršími) a suché míče před mokrými-ty jsou těžší. Míče, omotávky a vyplétání zajišťuje vedoucí turnaje Radim Konečný za svazové ceny (velmi levně). Např. pro všechny klubové hráče je cena WILSON PREMIER (1 dóza=4 míče) 130,- Kč v r. 2023.

V případě náhlé změny počasí (déšť) nebo z časových důvodů se zapíše průběžný výsledek a v nejbližší možné době se utkání musí dohrát (do tabulky se zapisuje datum odehrání dle data začátku zápasu). Pokud se hráči spolu dohodnou, že se zapíše neúplný výsledek, je to výjimečně možné bez nutnosti dohrání (musí být odehráno min. 5 gemů a nesmí být remíza).

Je-li hráč nemocen, dlouhodobě mimo tenisové dění, je nutno toto ihned sdělit organizátorům, kteří tuto skutečnost zapíšou na tenisové stránky, aby vás nenaháněli ostatní hráči, kteří hledají parťáky do hry.

Hlavní organizátor a zakladatel našeho společného turnaje BORCŮ Radim Kony Konečný si vyhrazuje právo na udělení výjimek a změn PRAVIDEL!