Zimní turnaj ve čtyřhře o pohár Pivní pohotovosti

Rok 2019

9. Zimní turnaj o pohár PIVNÍ POHOTOVOSTI - přihlášky posílejte ihned!!!

datum: sobota 26. 01. 2019, sraz ve 14:30 hod (hra 15:00 - 21:00 hod), poté rezervace s rautem a vyhlášením nejlepších na Pivní pohotovosti
místo: Berlín Frýdek-Místek (obě haly jen pro nás = 4 kurty!!!)
zápisné: 250,-Kč/os.
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt - dodá pořadatel)
počet dvojic: 20 párů - oba hráči ve dvojici nesmí být z TOP TEN (první desítka tenistů) - pouze max. jeden! Hrají jen ti, kteří jsou nebo byli alespoň 1 rok v borcích!
počet zápasů: každá dvojice odehraje min. 4 a více zápasů na 1 vítězný set /1 set = 5 vítězných gamů, za stavu 4:4 se hraje tiebreak/ - celkem 46 zápasů). V případě časové tísně pořadatel může počet vítězných her snížit!

POZOR: při shodě se hraje 1 rozhodující míč, kde si přijímací dvojice určí, na koho se bude podávat (zleva nebo zprava). Poté již není výhoda, ale ten, kdo vyhraje tento míč, získává game!!! Toto pravidlo bylo celosvětově zavedeno pro zatraktivnění 4hry na většině turnajích. Takto je větší šance na vítězství pro méně zkušené páry a zároveň se utkání zbytečně nenatahuje do nekonečných shod.

herní systém: při počtu 20 párů začne hrát v pavouku 8 posledních párů (k párům na pozicích 13 až 16 se dolosují páry na pozicích 17 až 20). Kdo vyhraje, postupuje v pavouku dále (a budou dolosováni k hráčům na pozicích 9 až 12, takže úplně všichni mají možnost vyhrát 1. místo a zároveň se eliminují zápasy velmi silných a méně zkušených dvojic, které často končily kanárem a nikomu nic nedaly). Ti, kteří prohrají, vytvoří tabulku, ve které se bude hrát systémem každý s každým (4 páry v tabulce) a tak to půjde stejným způsobem až k hráčům na pozicích 1 až 4, takže nakonec vznikne 5 skupin po 4 párech, kde se hraje systémem každý s každým o konečné umístění. Pokud nás bude jen 18 párů (např. nečekaná marodka apod.), tak se z 1. koše vylosuje prvních 6 dvojic (pár č. 1 až 6 dle tabulky níže) do 6-ti tabulek, k nim se dolosuje z 2. koše dalších 6 dvojic (pár č. 7 až 12), k nim se dolosuje z 3. koše dalších 6 dvojic (pár č. 13 až 18). V každé tabulce se hraje systémem každý s každým (pořadí zápasů: 1-3, 2-3, 1-2) a poté nejlepší z každé tabulky přejdou do tabulky vítězů (nově vytvořené 2 tabulky po třech vítězných párech), všichni z druhého místa vytvoří 2 tabulky po třech vítězných párech, všichni z třetího místa vytvoří 2 tabulky po třech párech (v každé tabulce opět systém každý s každým). Poté následuje zápas o konečné umístění (vítězové tabulek 1. míst o celkové 1. místo atd.).

Kritéria umístění ve skupině:
1. počet vyhraných zápasů (počítá se vše jen v dané skupině!)
2. vzájemný zápas
3. rozdíl vyhrané/prohrané gemy
4. počet vyhraných gemů
5. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak rozdíl vyhraných/prohraných bodů
6. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak více vyhraných bodů
7. los


odměny: rozdáme 40 medailí - každý 1. pár ve skupině obdrží zlaté medaile, každý 2. pár ve skupině obdrží stříbrné medaile, každý 3. pár ve skupině obdrží bronzové medaile, každý 4. pár ve skupině obdrží bramborové medaile. Vítězný pár získá pohár Pivní pohotovosti, který mu bude slavnostně předán na Pivní pohotovosti, kde se navždy zapíše mezi vítěze. Tento pohár zůstane po celý rok na POHO, aby každý z žíznivých kolemjdoucích věděl, kdo to letos či jiný rok vyhrál. Vítězný pár zároveň obdrží ???. Páry celkově na 2. a 3. místě obdrží ???. Na Pivní pohotovosti se již chladí šampáňo, které tradičně kupuje vítězný pár, který bublinky nalévá do poháru, který obletí všechny stoly a žíznivá ústa všech přítomných.

Prosím všechny zúčastněné, aby striktně dodržovali dobu rozehrávky max. do 5 minut, abychom vše stihli (trénovat můžete jindy) - velmi děkuji za pochopení s ohledem na ostatní hráče a hladký průběh soutěže!

Domluvte si parťáka do 4 hry a co nejdříve mi potvrďte mailem nebo SMS-kou, že hrajete. Prvních 20 přihlášených párů bude hrát, ostatní budou náhradníci. Rozhodujícím kritériem bude čas přihlášení (sledujte www.kazdyjeborec.cz )


Složení jednotlivých párů a jejich nasazení:

Zatím jsou přihlášeni tito hráči:
1. Kamil Socha/Ivan Staškiv 18 (14 + 4)
2. Jaroslav Sýkora/Daniel Merta 20 (13 + 7)
3. Miroslav Magnusek/Pavel Merta 24 (19 + 5)
4. Jozef Chreno/Martin Káňa 24 (18 + 6) v případě bodové shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)
5. René Bartek/Radim Koloničný 26 (23 + 3)
6. Pavel Lukáč/Radek Sýkora 29 (17 + 12)
7. Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 38 (27 + 11)
8. Martin Filip/Michal Gebauer 44 (16 + 28)
9. Jan Pomykal/Radim Lukáč 45 (24 + 21)
10. Jakub Cudzik/Tomáš Cudzik 49 (39 + 10)
11. Milan Šprc/Michal Šprc 54 (32 + 22)
12. Robert Hill/Miroslav Žídek 56 (31 + 25)
13. Katka Rufferová/René Rufferovi 63 (48 +15)
14. Lenka Kvasňáková/René Psohlavec 63 (37 +26) v případě bodové shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)
15. Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy 67 (43 + 24)
16. Vladislav Carbol st./Vladislav Carbol ml. 70 (36 + 34)
17. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 71 (38 + 33)
18. Libor Koloničný/Tomáš Moric 81 (44 + 37)
19. Leoš Topinka/Martin Marek 84 (49 + 35)
20. Jiří Glac/Radim Ševčík 98 (51 + 47)

... a dálší budou evidováni jako náhradníci (většinou se do hry zapojí 2 náhradní páry, protože někteří odjedou na lyže, nemoc, pracovní vytížení apod.


NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 4. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít v 16:00 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
1. Kamil Socha/Ivan Staškiv 18 (14 + 4)
2. Jaroslav Sýkora/Daniel Merta 20 (13 + 7)
3. Miroslav Magnusek/Pavel Merta 24 (19 + 5)
4. Jozef Chreno/Martin Káňa 24 (18 + 6) v případě bodové shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 3. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 15:30 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
5. René Bartek/Radim Koloničný 26 (23 + 3)
6. Pavel Lukáč/Radek Sýkora 29 (17 + 12)
7. Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 38 (27 + 11)
8. Martin Filip/Michal Gebauer 44 (16 + 28)

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 2. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 15:00 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
9. Jan Pomykal/Radim Lukáč 45 (24 + 21)
10. Jakub Cudzik/Tomáš Cudzik 49 (39 + 10)
11. Milan Šprc/Michal Šprc 54 (32 + 22)
12. Robert Hill/Miroslav Žídek 56 (31 + 25)

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 1. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 14:30 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
13. Katka Rufferová/René Rufferovi 63 (48 +15)
14. Lenka Kvasňáková/René Psohlavec 63 (37 +26) v případě bodové shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)
15. Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy 67 (43 + 24)
16. Vladislav Carbol st./Vladislav Carbol ml. 70 (36 + 34)
17. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 71 (38 + 33)
18. Libor Koloničný/Tomáš Moric 81 (44 + 37)
19. Leoš Topinka/Martin Marek 84 (49 + 35)
20. Jiří Glac/Radim Ševčík 98 (51 + 47)

Náhradníci:
1. ???
2. ???

Rozhodujícím kritériem pro registraci do turnaje byl čas přihlášení.

Samozřejmě se všichni mohou zúčastnit alespoň jako hosté a diváci.

Sportu zdar, tenisu zvlášť!

Radim Kony - rkonecny@atlas.cz , 604 200 172

Rok 2018

Průběh zápasů:

Jan Pomykal/Radim Lukáč - Robert Hill/Pavel Merta 5:4(5)
Jan Pomykal/Radim Lukáč - Pavel Lukáč/Petr Lukáč 2:5
Jan Pomykal/Radim Lukáč - René Ruffer/Martin Káňa 5:2
Jan Pomykal/Radim Lukáč - Kamil Socha/Ivan Staškiv 5:1

Kamil Socha/Ivan Staškiv - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 5:2
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Pavel Lukáč/Petr Lukáč 5:0
Kamil Socha/Ivan Staškiv - René Ruffer/Martin Káňa 5:1
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Jan Pomykal/Radim Lukáč 1:5

René Ruffer/Martin Káňa - Miroslav Magnusek/Michal Gebauer 5:1
René Ruffer/Martin Káňa - Pavel Lukáč/Petr Lukáč 5:4(6)
René Ruffer/Martin Káňa - Kamil Socha/Ivan Staškiv 1:5
René Ruffer/Martin Káňa - Jan Pomykal/Radim Lukáč 2:5

Pavel Lukáč/Petr Lukáč - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 5:4(4)
Pavel Lukáč/Petr Lukáč - René Ruffer/Martin Káňa 4:5(6)
Pavel Lukáč/Petr Lukáč - Kamil Socha/Ivan Staškiv 0:5
Pavel Lukáč/Petr Lukáč - Jan Pomykal/Radim Lukáč 5:2

Robert Hill/Pavel Merta - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:4(4)
Robert Hill/Pavel Merta - René Bartek/Radim Koloničný 5:1
Robert Hill/Pavel Merta - Jan Pomykal/Radim Lukáč 4:5(5)
Robert Hill/Pavel Merta - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 5:3
Robert Hill/Pavel Merta - Miroslav Magnusek/Michal Gebauer 5:2
Robert Hill/Pavel Merta - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 5:2

Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Martin Marek/Vladislav Carbol st. 5:3
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Miroslav Sýkora/Radek Sýkora 5:2
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Pavel Lukáč/Petr Lukáč 4:5(4)
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 5:3
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Miroslav Magnusek/Michal Gebauer 5:4(4)
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Robert Hill/Pavel Merta 2:5

Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - René Psohlavec/Zdeněk Novobilský 5:4(0)
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Kamil Socha/Ivan Staškiv 2:5
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Miroslav Magnusek/Michal Gebauer 5:1
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 3:5
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Robert Hill/Pavel Merta 3:5

Miroslav Magnusek/Michal Gebauer - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:0
Miroslav Magnusek/Michal Gebauer - René Ruffer/Martin Káňa 1:5
Miroslav Magnusek/Michal Gebauer - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 1:5
Miroslav Magnusek/Michal Gebauer - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 4:5(4)
Miroslav Magnusek/Michal Gebauer - Robert Hill/Pavel Merta 2:5

René Bartek/Radim Koloničný - Robert Hill/Pavel Merta 1:5
René Bartek/Radim Koloničný - Miroslav Sýkora/Radek Sýkora 5:2
René Bartek/Radim Koloničný - René Psohlavec/Zdeněk Novobilský 5:3
René Bartek/Radim Koloničný - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:2

René Psohlavec/Zdeněk Novobilský - Milan Šprc/Michal Šprc 5:1
René Psohlavec/Zdeněk Novobilský - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 4:5(0)
René Psohlavec/Zdeněk Novobilský - René Bartek/Radim Koloničný 3:5
René Psohlavec/Zdeněk Novobilský - Miroslav Sýkora/Radek Sýkora 5:4(4)
René Psohlavec/Zdeněk Novobilský - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:0

Miroslav Sýkora/Radek Sýkora - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 2:5
Miroslav Sýkora/Radek Sýkora - René Bartek/Radim Koloničný 2:5
Miroslav Sýkora/Radek Sýkora - René Psohlavec/Zdeněk Novobilský 4:5(4)
Miroslav Sýkora/Radek Sýkora - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:0

Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy 5:1
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Jiří Lanča/Miroslav Žídek 5:4(4)
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Miroslav Magnusek/Michal Gebauer 0:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - René Bartek/Radim Koloničný 2:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Miroslav Sýkora/Radek Sýkora 0:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - René Psohlavec/Zdeněk Novobilský 0:5

Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Radim Ševčík/Petra Ogořálková 5:1
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Robert Hill/Pavel Merta 4:5(4)
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Jiří Lanča/Miroslav Žídek 5:4(3)
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Martin Marek/Vladislav Carbol st. 5:2
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Milan Šprc/Michal Šprc 3:5

Martin Marek/Vladislav Carbol st. - Petr Mojžíšek/Libor Koloničný 5:3
Martin Marek/Vladislav Carbol st. - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 3:5
Martin Marek/Vladislav Carbol st. - Jiří Lanča/Miroslav Žídek 5:2
Martin Marek/Vladislav Carbol st. - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 2:5
Martin Marek/Vladislav Carbol st. - Milan Šprc/Michal Šprc 5:2

Jiří Lanča/Miroslav Žídek - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 4:5(4)
Jiří Lanča/Miroslav Žídek - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 4:5(3)
Jiří Lanča/Miroslav Žídek - Martin Marek/Vladislav Carbol st. 2:5
Jiří Lanča/Miroslav Žídek - Milan Šprc/Michal Šprc 5:1

Milan Šprc/Michal Šprc - Jiří Glac/Daniel Merta 5:2
Milan Šprc/Michal Šprc - René Psohlavec/Zdeněk Novobilský 1:5
Milan Šprc/Michal Šprc - Jiří Lanča/Miroslav Žídek 1:5
Milan Šprc/Michal Šprc - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:3
Milan Šprc/Michal Šprc - Martin Marek/Vladislav Carbol st. 2:5

Jiří Glac/Daniel Merta - Milan Šprc/Michal Šprc 2:5
Jiří Glac/Daniel Merta - Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy 2:5
Jiří Glac/Daniel Merta - Radim Ševčík/Petra Ogořálková 5:0
Jiří Glac/Daniel Merta - Petr Mojžíšek/Libor Koloničný 5:1

Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 1:5
Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy - Jiří Glac/Daniel Merta 5:2
Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy - Radim Ševčík/Petra Ogořálková 5:2
Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy - Petr Mojžíšek/Libor Koloničný 4:5(3)

Petr Mojžíšek/Libor Koloničný - Martin Marek/Vladislav Carbol st. 3:5
Petr Mojžíšek/Libor Koloničný - Jiří Glac/Daniel Merta 1:5
Petr Mojžíšek/Libor Koloničný - Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy 5:4(3)
Petr Mojžíšek/Libor Koloničný - Radim Ševčík/Petra Ogořálková 5:1

Radim Ševčík/Petra Ogořálková - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 1:5
Radim Ševčík/Petra Ogořálková - Jiří Glac/Daniel Merta 0:5
Radim Ševčík/Petra Ogořálková - Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy 2:5
Radim Ševčík/Petra Ogořálková - Petr Mojžíšek/Libor Koloničný 1:5

Celkové pořadí:

1.  Jan Pomykal/Radim Lukáč (vítězové obdrželi obrovský putovní pohár, který je k vidění na Pivní pohotovosti + zlaté medaile + čajová souprava)
2.  Kamil Socha/Ivan Staškiv (stříbrné medaile)
3.  René Ruffer/Martin Káňa (bronzové medaile)

4.  Pavel Lukáč/Petr Lukáč (bramborové medaile)
5.  Robert Hill/Pavel Merta (zlaté medaile)
6.  Martin Filip/Jaroslav Sýkora (stříbrné medaile)
7.  Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch (bronzové medaile)
8.  Miroslav Magnusek/Michal Gebauer (bramborové medaile)
9.  René Bartek/Radim Koloničný (zlaté medaile)
10. René Psohlavec/Zdeněk Novobilský (stříbrné medaile)
11. Miroslav Sýkora/Radek Sýkora (bronzové medaile)
12. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek (bramborové medaile)
13. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik (zlaté medaile)
14. Martin Marek/Vladislav Carbol st. (stříbrné medaile)
15. Jiří Lanča/Miroslav Žídek (bronzové medaile)
16. Milan Šprc/Michal Šprc (bramborové medaile)
17. Jiří Glac/Daniel Merta (zlaté medaile)
18. Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy (stříbrné medaile)
19. Petr Mojžíšek/Libor Koloničný (bronzové medaile)
20. Radim Ševčík/Petra Ogořálková (bramborové medaile)

8. Zimní turnaj o pohár PIVNÍ POHOTOVOSTI - přihlášky posílejte ihned!!!

datum: sobota 13. 01. 2018, sraz ve 13:30 hod (hra 14:00 - 20:00 hod), poté rezervace s rautem a vyhlášením nejlepších na Pivní pohotovosti
místo: Berlín Frýdek-Místek (obě haly jen pro nás = 4 kurty!!!)
zápisné: 250,-Kč/os.
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt - dodá pořadatel)
počet dvojic: 20 párů - oba hráči ve dvojici nesmí být z TOP TEN (první desítka tenistů) - pouze max. jeden!
počet zápasů: každá dvojice odehraje min. 4 a více zápasů na 1 vítězný set /1 set = 5 vítězných gamů, za stavu 4:4 se hraje tiebreak/ - celkem 46 zápasů). V případě časové tísně pořadatel může počet vítězných her snížit!

POZOR: při shodě se hraje 1 rozhodující míč, kde si přijímací dvojice určí, na koho se bude podávat (zleva nebo zprava). Poté již není výhoda, ale ten, kdo vyhraje tento míč, získává game!!! Toto pravidlo bylo celosvětově zavedeno pro zatraktivnění 4hry na většině turnajích. Takto je větší šance na vítězství pro méně zkušené páry a zároveň se utkání zbytečně nenatahuje do nekonečných shod.

herní systém: při počtu 20 párů začne hrát v pavouku 8 posledních párů (k párům na pozicích 13 až 16 se dolosují páry na pozicích 17 až 20). Kdo vyhraje, postupuje v pavouku dále (a budou dolosováni k hráčům na pozicích 9 až 12, takže úplně všichni mají možnost vyhrát 1. místo a zároveň se eliminují zápasy velmi silných a méně zkušených dvojic, které často končily kanárem a nikomu nic nedaly). Ti, kteří prohrají, vytvoří tabulku, ve které se bude hrát systémem každý s každým (4 páry v tabulce) a tak to půjde stejným způsobem až k hráčům na pozicích 1 až 4, takže nakonec vznikne 5 skupin po 4 párech, kde se hraje systémem každý s každým o konečné umístění. Pokud nás bude jen 18 párů (např. nečekaná marodka apod.), tak se z 1. koše vylosuje prvních 6 dvojic (pár č. 1 až 6 dle tabulky níže) do 6-ti tabulek, k nim se dolosuje z 2. koše dalších 6 dvojic (pár č. 7 až 12), k nim se dolosuje z 3. koše dalších 6 dvojic (pár č. 13 až 18). V každé tabulce se hraje systémem každý s každým (pořadí zápasů: 1-3, 2-3, 1-2) a poté nejlepší z každé tabulky přejdou do tabulky vítězů (nově vytvořené 2 tabulky po třech vítězných párech), všichni z druhého místa vytvoří 2 tabulky po třech vítězných párech, všichni z třetího místa vytvoří 2 tabulky po třech párech (v každé tabulce opět systém každý s každým). Poté následuje zápas o konečné umístění (vítězové tabulek 1. míst o celkové 1. místo atd.).

Kritéria umístění ve skupině:
1. počet vyhraných zápasů (počítá se vše jen v dané skupině!)
2. vzájemný zápas
3. rozdíl vyhrané/prohrané gemy
4. počet vyhraných gemů
5. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak rozdíl vyhraných/prohraných bodů
6. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak více vyhraných bodů
7. los


odměny: rozdáme 40 medailí - každý 1. pár ve skupině obdrží zlaté medaile, každý 2. pár ve skupině obdrží stříbrné medaile, každý 3. pár ve skupině obdrží bronzové medaile, každý 4. pár ve skupině obdrží bramborové medaile. Vítězný pár získá pohár Pivní pohotovosti, který mu bude slavnostně předán na Pivní pohotovosti, kde se navždy zapíše mezi vítěze. Tento pohár zůstane po celý rok na POHO, aby každý z žíznivých kolemjdoucích věděl, kdo to letos či jiný rok vyhrál. Vítězný pár zároveň obdrží ??? ve velké luxusní plechové dóze. Páry celkově na 2. a 3. místě obdrží ???. Na Pivní pohotovosti se již chladí šampáňo, které tradičně kupuje vítězný pár, který bublinky nalévá do poháru, který obletí všechny stoly a žíznivá ústa všech přítomných.

Prosím všechny zúčastněné, aby striktně dodržovali dobu rozehrávky max. do 5 minut, abychom vše stihli (trénovat můžete jindy) - velmi děkuji za pochopení s ohledem na ostatní hráče a hladký průběh soutěže!

Domluvte si parťáka do 4 hry a co nejdříve mi potvrďte mailem nebo SMS-kou, že hrajete. Prvních 20 přihlášených párů bude hrát, ostatní budou náhradníci. Rozhodujícím kritériem bude čas přihlášení (sledujte www.kazdyjeborec.cz )


Složení jednotlivých párů a jejich nasazení:

Zatím jsou přihlášeni tito hráči:

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 4. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít v 15:00 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
1. Pavel Lukáč/Petr Lukáč 21 (16 + 5)
2. René Ruffer/Martin Káňa 21 (14 + 7) v případě bodové shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)
3. Kamil Socha/Ivan Staškiv 24 (15 + 9)
4. Jan Pomykal/Radim Lukáč 28 (26 + 2)

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 3. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 14:30 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
5. René Bartek/Radim Koloničný 28 (24 + 4) v případě bodové shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)
6. Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 31 (23 + 8)
7. Miroslav Magnusek/Michal Gebauer 32 (19 + 13)
8. Miroslav Sýkora/Radek Sýkora 35 (18 + 17)

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 2. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 14:00 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
9.  Martin Filip/Jaroslav Sýkora 36 (25 + 11)
10. Robert Hill/Pavel Merta 46 (34 + 12)
11. René Psohlavec/Zdeněk Novobilský 52 (38 + 14)
12. Jiří Lanča/Miroslav Žídek 53 (32 + 21)

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 1. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 13:30 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
13. Jiří Glac/Daniel Merta 55 (49 + 6)
14. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 55 (45 + 10)
15. Martin Marek/Vladislav Carbol st. 57 (30 + 27)
16. Klaudie Mikolášová/Marián Hevessy 63 (41 + 22)
17. Milan Šprc/Michal Šprc 66 (35 + 31)
18. Radim Ševčík/Petra Ogořálková 75 (39 + 36)
19. Libor Koloničný/Petr Mojžíšek 85 (52 + 33)
20. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 85 (43 + 42)

Náhradníci:
1. ???
2. ???

Rozhodujícím kritériem pro registraci do turnaje byl čas přihlášení.

Samozřejmě se všichni mohou zúčastnit alespoň jako hosté a diváci.

Sportu zdar, tenisu zvlášť!

Radim Kony - rkonecny@atlas.cz , 604 200 172

rok 2017

Střípky z turnaje:

- hrálo se v sobotu 14. ledna 2017 na všech (4) kurtech na Berlíně 13:50-20:20 hod (celkem 26 hod)
- nejstaršímu hráči bylo v den turnaje téměř 59 let a přesto získal Zbyněk s Milanem slušné 7. místo
- nejmladšímu hráči bylo 30 let - Peťula vyhrála s Radimem Ševčíkem 1. místo ve skupině "E" (17. místo)
- věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším hráčem byl 29 let (předloni 50 let!)!
- celkem bylo odehráno 46 zápasů (vyrovnán historický rekord)
- celkem bylo odehráno 321 gamů (historický rekord je 332!)
- nejvíce zápasů (6) odehrál pár Martin Filip/Jaroslav Sýkora, René Psohlavec/Daniel Merta, Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský a Petr Gruškovský/Pavel Klimánek
- celkem bylo odehráno 5 tiebreaků (z toho 2x Tomáš Moric/Tomáš Bíroš a 2x Piťo Gruškovský/Pavel Klimánek - všechny 4 zkrácené hry dotyční prohráli)
- celkem byly naděleny 4 kanáry
- největší "výkyvy" měli Tomáš Moric/Tomáš Bíroš - buď dostali kanára (1x) nebo dali kanára (1x) nebo hráli tiebreak (2x), který 2x prohráli (2:7 a 3:7)
- celkem se hrálo 26 hodin (vyrovnán historický rekord!!!)
- celkově bylo vypito XXXL alkoholických nápojů (i proto jsou mnohé fotografie rozostřené, protože se hráči stále více a více rozpíjeli :-) )
- celkově hrálo opět rekordních 20 párů
- turnaje se také zúčastnily 2 dívky (Peťula a Andrejka) - BRAVO!
- všichni hráči vyhráli alespoň jedno utkání
- skokanem roku ve 4hrách se stal pár Piťo Gruškovský/Pavel Klimánek, kteří poskočili oproti loňsku z 15-tého na 12-té místo, René Bartek/Radim Koloničný (loni 7., letos 4.) a vítězové Kamil Socha/Ivan Staškiv (4./1. místo, jejich historický rekord)
- celkem si v konečném pořadí polepšily oproti loňsku 3 páry (viz výše)
- celkem byly (v konečném zúčtování ve srovnání s loňskem) 2 páry na stejném místě (Petr Lukáč/Martin Káňa /3. místo/ a Pavel Lukáč/Radim Lukáč, kteří i letos nepotvrdili roli 2. nasazeného páru a nepostoupili do skupiny "A" /5. místo/)
- celkem si v konečném pořadí pohoršily oproti loňsku 3 páry (Aleš Pustka/Tomáš Cudzik /z 6. na 13. místo/, Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch /z 2. na 7. místo/ a Leoš Topinka/Martin Marek /z 16. na 20. místo/)
- vítězný pár (Kamil Socha/Ivan Staškiv) získal obrovský zlatý putovní pohár Pivní pohotovosti (jejich jména budou na něm vyryta) + zlaté medaile (jako jediní vyhráli všechna utkání) + salám Křemešník v luxusní plechové dóze a vše důstojně oslavili na POHO se šampaňským, které bylo vlito do poháru, který koloval od hrdla k hrdlu mezi všemi zúčastněnými
- všichni hráči získali medaili (zlatá + stříbrná + bronzová + bramborová) + páry na 2. a 3. místě velkou Studentskou pečeť
- vítězný pár (Kamil Socha/Ivan Staškiv) skončil v předcházejících ročnících 2016 a 2015 vždy poslední ve skupině "A" (4. místo) - asi se jim už přejídala bramboračka (bramborové medaile)
- stříbrní Vladislav Carbol/Radim Konečný spolu hráli již po třetí a neskončili nikdy hůře než 2., ovšem nikdy lépe než 2. :-) (Radim Kony má tuto tristní bilanci ještě horší neboť se svým synem Davidem, také skončil v roce 2015 2.)
- mnozí z vás přinesli nejrůznější pečené dobroty - všem takovým velké DÍKY! Osobně jsem degustoval...VYNIKAJÍCÍ!
- na raut na Pivní pohotovosti dorazilo asi 50 hráčů a fanoušků, kteří se bavili a vše pečlivě rozebírali dlouho po půlnoci (velký díky Martině a Pavlu Grossovi, kteří se postarali o masité dobrůtky a byli hlavním sponzorem Zimního turnaje 4her o pohár Pivní pohotovosti)


Průběh zápasů:

Kamil Socha/Ivan Staškiv - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 5:1
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 5:0
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Petr Lukáč/Martin Káňa 5:1
Kamil Socha/Ivan Staškiv - René Bartek/Radim Koloničný 5:2

Vladislav Carbol st./Radim Konečný - René Psohlavec/Daniel Merta 5:1
Vladislav Carbol st./Radim Konečný - Petr Lukáč/Martin Káňa 5:1
Vladislav Carbol st./Radim Konečný - Kamil Socha/Ivan Staškiv 0:5
Vladislav Carbol st./Radim Konečný - René Bartek/Radim Koloničný 5:3

Petr Lukáč/Martin Káňa - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 5:1
Petr Lukáč/Martin Káňa - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 1:5
Petr Lukáč/Martin Káňa - Kamil Socha/Ivan Staškiv 1:5
Petr Lukáč/Martin Káňa - René Bartek/Radim Koloničný 5:3

René Bartek/Radim Koloničný - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:1
René Bartek/Radim Koloničný - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 5:2
René Bartek/Radim Koloničný - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 3:5
René Bartek/Radim Koloničný - Petr Lukáč/Martin Káňa 3:5
René Bartek/Radim Koloničný - Kamil Socha/Ivan Staškiv 2:5

Pavel Lukáč/Radim Lukáč - René Bartek/Radim Koloničný 2:5
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 5:1
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - René Psohlavec/Daniel Merta 5:2
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 5:3

Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Tomáš Moric/Tomáš Bíroš 5:0
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Robert Hill/Pavel Merta 5:1
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Kamil Socha/Ivan Staškiv 1:5
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 3:5
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 5:3
Martin Filip/Jaroslav Sýkora - René Psohlavec/Daniel Merta 3:5

Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský 5:1
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Petr Lukáč/Martin Káňa 1:5
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 1:5
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - René Psohlavec/Daniel Merta 5:2
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 3:5

René Psohlavec/Daniel Merta
- Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy 5:2
René Psohlavec/Daniel Merta - Miroslav Magnusek/Jan Pomykal 5:4(2)
René Psohlavec/Daniel Merta - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 1:5
René Psohlavec/Daniel Merta - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 2:5
René Psohlavec/Daniel Merta - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 2:5
René Psohlavec/Daniel Merta - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 5:3

Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský - Leoš Topinka/Martin Marek 5:1
Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:3
Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 1:5
Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský - Miroslav Magnusek/Jan Pomykal 5:1
Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský - Robert Hill//Pavel Merta 3:5
Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:4(1)

Robert Hill//Pavel Merta - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 1:5
Robert Hill//Pavel Merta - Miroslav Magnusek/Jan Pomykal 3:5
Robert Hill//Pavel Merta - Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský 5:3
Robert Hill//Pavel Merta - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:4(2)

Miroslav Magnusek/Jan Pomykal - René Psohlavec/Daniel Merta 4:5(2)
Miroslav Magnusek/Jan Pomykal - Robert Hill/Pavel Merta 5:3
Miroslav Magnusek/Jan Pomykal - Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský 1:5
Miroslav Magnusek/Jan Pomykal - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:2

Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Luděk Bačík/Michal Gebauer 5:2
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Radek Sýkora/Miroslav Sýkora 5:2
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - René Bartek/Radim Koloničný 1:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Miroslav Magnusek/Jan Pomykal 2:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Robert Hill/Pavel Merta 4:5(2)
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský 4:5(1)

Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský 3:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Radek Sýkora/Miroslav Sýkora 5:0
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy 3:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Tomáš Moric/Tomáš Bíroš 5:2

Radek Sýkora/Miroslav Sýkora - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 2:5
Radek Sýkora/Miroslav Sýkora - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 0:5
Radek Sýkora/Miroslav Sýkora - Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy 5:1
Radek Sýkora/Miroslav Sýkora - Tomáš Moric/Tomáš Bíroš 5:4(3)

Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy - Milan Šprc/Michal Šprc 5:3
Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy - René Psohlavec/Daniel Merta 2:5
Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy - Radek Sýkora/Jaroslav Sýkora 1:5
Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:3
Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy - Tomáš Moric/Tomáš Bíroš 5:4(2)

Tomáš Moric/Tomáš Bíroš - Radim Ševčík/Petra Ogořálková 5:0
Tomáš Moric/Tomáš Bíroš - Martin Filip/Jaroslav Sýkora 0:5
Tomáš Moric/Tomáš Bíroš - Radek Sýkora/Jaroslav Sýkora 4:5(3)
Tomáš Moric/Tomáš Bíroš - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 2:5
Tomáš Moric/Tomáš Bíroš - Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy 4:5(2)

Radim Ševčík/Petra Ogořálková - Tomáš Moric/Tomáš Bíroš 0:5
Radim Ševčík/Petra Ogořálková - Luděk Bačík/Michal Gebauer 5:1
Radim Ševčík/Petra Ogořálková - Milan Šprc/Michal Šprc 5:2
Radim Ševčík/Petra Ogořálková - Leoš Topinka/Martin Marek 3:5

Luděk Bačík/Michal Gebauer - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 2:5
Luděk Bačík/Michal Gebauer - Milan Šprc/Michal Šprc 5:1
Luděk Bačík/Michal Gebauer - Radim Ševčík/Petra Ogořálková 1:5
Luděk Bačík/Michal Gebauer - Leoš Topinka/Martin Marek 5:2

Milan Šprc/Michal Šprc - Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy 3:5
Milan Šprc/Michal Šprc - Luděk Bačík/Michal Gebauer 1:5
Milan Šprc/Michal Šprc - Radim Ševčík/Petra Ogořálková 2:5
Milan Šprc/Michal Šprc - Leoš Topinka/Martin Marek 5:2

Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský 1:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Luděk Bačík/Michal Gebauer 2:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Milan Šprc/Michal Šprc 2:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Radim Ševčík/Petra Ogořálková 5:3

Celkové pořadí:

1.  Kamil Socha/Ivan Staškiv (vítězové obdrželi obrovský putovní pohár, který je k vidění na Pivní pohotovosti + zlaté medaile + salám Křemešník v luxusní plechové dóze)
2.  Vladislav Carbol/Radim Konečný (stříbrné medaile + velká Studentská pečeť)
3.  Petr Lukáč/Martin Káňa (bronzové medaile + velká Studentská pečeť)

4.  René Bartek/Radim Koloničný (bramborové medaile)
5.  Pavel Lukáč/ Radim Lukáč (zlaté medaile)
6.  Martin Filip/Jaroslav Sýkora (stříbrné medaile)
7.  Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch (bronzové medaile)
8.  René Psohlavec/Daniel Merta (bramborové medaile)
9.  Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský (zlaté medaile)
10. Robert Hill/Pavel Merta (stříbrné medaile)
11. Miroslav Magnusek/Jan Pomykal (bronzové medaile)
12. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek (bramborové medaile)
13. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik (zlaté medaile)
14. Radek Sýkora/Miroslav Sýkora (stříbrné medaile)
15.  Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy (bronzové medaile)
16. Tomáš Moric/Tomáš Bíroš (bramborové medaile)
17. Radim Ševčík/Petra Ogořálková (zlaté medaile)
18. Luděk Bačík/Michal Gebauer (stříbrné medaile)
19. Milan Šprc/Michal Šprc (bronzové medaile)
20. Leoš Topinka/Martin Marek (bramborové medaile)

7. Zimní turnaj o pohár PIVNÍ POHOTOVOSTI - přihlášky posílejte ihned!!!

datum: sobota 14. 01. 2017, sraz ve 13:30 hod (hra 14:00 - 20:00 hod), poté rezervace s rautem a vyhlášením nejlepších na Pivní pohotovosti - převážet na Pivní pohotovost bude Martinka-1 auto + individuálně taxíkem na vlastní náklady /když se složíte 4x po 20,-Kč/)
místo: Berlín Frýdek-Místek (obě haly jen pro nás = 4 kurty!!!)
zápisné: 250,-Kč/os.
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt - dodá pořadatel)
počet dvojic: 20 párů - oba hráči ve dvojici nesmí být z TOP TEN (první desítka tenistů) - pouze max. jeden!
počet zápasů: každá dvojice odehraje min. 4 a více zápasů na 1 vítězný set /1 set = 5 vítězných gamů, za stavu 4:4 se hraje tiebreak/ - celkem 46 zápasů). V případě časové tísně pořadatel může počet vítězných her snížit!

POZOR: při shodě se hraje 1 rozhodující míč, kde si přijímací dvojice určí, na koho se bude podávat (zleva nebo zprava). Poté již není výhoda, ale ten, kdo vyhraje tento míč, získává game!!! Toto pravidlo bylo celosvětově zavedeno pro zatraktivnění 4hry na většině turnajích. Takto je větší šance na vítězství pro méně zkušené páry a zároveň se utkání zbytečně nenatahuje do nekonečných shod.

herní systém: při počtu 20 párů začne hrát v pavouku 8 posledních párů (k párům na pozicích 13 až 16 se dolosují páry na pozicích 17 až 20). Kdo vyhraje, postupuje v pavouku dále (a budou dolosováni k hráčům na pozicích 9 až 12, takže úplně všichni mají možnost vyhrát 1. místo a zároveň se eliminují zápasy velmi silných a méně zkušených dvojic, které často končily kanárem a nikomu nic nedaly). Ti, kteří prohrají, vytvoří tabulku, ve které se bude hrát systémem každý s každým (4 páry v tabulce) a tak to půjde stejným způsobem až k hráčům na pozicích 1 až 4, takže nakonec vznikne 5 skupin po 4 párech, kde se hraje systémem každý s každým o konečné umístění. Pokud nás bude jen 18 párů (např. nečekaná marodka apod.), tak se z 1. koše vylosuje prvních 6 dvojic (pár č. 1 až 6 dle tabulky níže) do 6-ti tabulek, k nim se dolosuje z 2. koše dalších 6 dvojic (pár č. 7 až 12), k nim se dolosuje z 3. koše dalších 6 dvojic (pár č. 13 až 18). V každé tabulce se hraje systémem každý s každým (pořadí zápasů: 1-3, 2-3, 1-2) a poté nejlepší z každé tabulky přejdou do tabulky vítězů (nově vytvořené 2 tabulky po třech vítězných párech), všichni z druhého místa vytvoří 2 tabulky po třech vítězných párech, všichni z třetího místa vytvoří 2 tabulky po třech párech (v každé tabulce opět systém každý s každým). Poté následuje zápas o konečné umístění (vítězové tabulek 1. míst o celkové 1. místo atd.).

Kritéria umístění ve skupině:
1. počet vyhraných zápasů (počítá se vše jen v dané skupině!)
2. vzájemný zápas
3. rozdíl vyhrané/prohrané gemy
4. počet vyhraných gemů
5. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak rozdíl vyhraných/prohraných bodů
6. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak více vyhraných bodů
7. los


odměny: rozdáme 40 medailí - každý 1. pár ve skupině obdrží zlaté medaile, každý 2. pár ve skupině obdrží stříbrné medaile, každý 3. pár ve skupině obdrží bronzové medaile, každý 4. pár ve skupině obdrží bramborové medaile. Vítězný pár získá pohár Pivní pohotovosti, který mu bude slavnostně předán na Pivní pohotovosti, kde se navždy zapíše mezi vítěze. Tento pohár zůstane po celý rok na POHO, aby každý z žíznivých kolemjdoucích věděl, kdo to letos či jiný rok vyhrál. Vítězný pár zároveň obdrží Kostelecký Křemešník ve velké luxusní plechové dóze. Páry celkově na 2. a 3. místě obdrží velkou Studentskou pečeť. Na Pivní pohotovosti se již chladí šampáňo, které tradičně kupuje vítězný pár, který bublinky nalévá do poháru, který obletí všechny stoly a žíznivá ústa všech přítomných.

Prosím všechny zúčastněné, aby striktně dodržovali dobu rozehrávky max. do 5 minut, abychom vše stihli (trénovat můžete jindy) - velmi děkuji za pochopení s ohledem na ostatní hráče a hladký průběh soutěže!

Domluvte si parťáka do 4 hry a co nejdříve mi potvrďte mailem nebo SMS-kou, že hrajete. Prvních 20 přihlášených párů bude hrát, ostatní budou náhradníci. Rozhodujícím kritériem bude čas přihlášení (sledujte www.kazdyjeborec.cz )


Složení jednotlivých párů a jejich nasazení:

Zatím jsou přihlášeni tito hráči:

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 4. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít v 15:00 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
1. Vladislav Carbol/Radim Konečný (21 + 2) 23
2. Pavel Lukáč/Radim Lukáč (20 + 4) 24 - v případě bodové shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)
3. Petr Lukáč/Martin Káňa (18 + 6) 24
4. Kamil Socha/Ivan Staškiv (19 + 7) 26

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 3. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 14:30 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
5. Miroslav Magnusek/Jan Pomykal (17 + 13) 30
6. Robert Hill/Pavel Merta (28 + 3) 31 - v případě bodové shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)
7. René Bartek/Radim Koloničný (26 + 5) 31
8. Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch (22 + 16) 38

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 2. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 14:00 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
9.  René Psohlavec/Daniel Merta (31 + 8) 39
10. Radek Sýkora/Miroslav Sýkora (27 + 15) 42
11. Martin Filip/Jaroslav Sýkora (25 + 23) 48
12. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik (40 + 9) 49

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 1. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 13:30 hod, ať se stihnete včas převléct a rozehřát):
13. Petr Mojžíšek/Zdeněk Novobilský 55 (41 + 14)
14. Andrea Rišová-Pastorková/Marián Hevessy (50 + 11) 61
15. Luděk Bačík/Michal Gebauer (53 + 12) 65
16. Tomáš Moric/Tomáš Bíroš (37 + 29) 66
17. Milan Šprc/Michal Šprc (35 + 34) 69
18. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek (37 + 33) 70
19. Radim Ševčík/Petra Ogořálková (43 + 36) 79
20. Leoš Topinka/Martin Marek (49 + 32) 81


Rozhodujícím kritériem pro registraci do turnaje byl čas přihlášení.

Samozřejmě se všichni mohou zúčastnit alespoň jako hosté a diváci.

Sportu zdar, tenisu zvlášť!

Radim Kony - rkonecny@atlas.cz , 604 200 172

rok 2016

Střípky z turnaje:
- hrálo se v sobotu 9. ledna 2016 na všech (4) kurtech na Berlíně 13:50-20:20 hod (celkem 26 hod)
- nejstaršímu hráči bylo v den turnaje téměř 58 let a přesto získal s Milanem Broschem krásné 2. místo (Zbyňku, Vinné mušky byly ozdobou turnaje!!!)
- nejmladšímu hráči bylo 26 let a možná i proto chyběla Standovi herní jistota a tenisová zkušenost (s Peťulou skončili na opačném konci výsledkové tabulky)
- věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším hráčem byl 32 let (loni 50 let!)!
- celkem bylo odehráno 46 zápasů (vyrovnán historický rekord)
- celkem bylo odehráno 323 gamů (historický rekord je 332!)
- nejvíce zápasů (6) odehrál pár Aleš Pustka/Tomáš Cudzik, Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková, Milan Šprc/Marián Hevessy a Robert Hill/Vladislav Carbol st.
- celkem bylo odehráno 9 tiebreaků (z toho 4x Milan Šprc/Marián Hevessy!!!)
- celkem bylo naděleno 5 kanárů (z toho 2x nadělovali Pavel Lukáč/Radim Lukáč a 2x obdrželi Leoš Topinka/Martin Marek)
- největší výkyvy měli Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - buď dostali kanára (1x) nebo dali kanára (1x) nebo hráli tiebreak (2x), který 1x vyhráli a 1x prohráli
- celkem se hrálo 26 hodin (historický rekord!!!)
- celkově bylo vypito XXXL alkoholických nápojů (i proto jsou mnohé fotografie rozostřené, protože se hráči stále více a více rozpíjeli :-) )
- celkově hrálo opět rekordních 20 párů
- turnaje se také zúčastnily 3 dívky (Peťula, Eva a Lenka) - BRAVO!
- všichni vyhráli alespoň jedno utkání krom jediného páru: Petra Ogořálková/Stanislav Trýska
- skokanem roku ve 4hrách se stal pár Aleš Pustka/Tomáš Cudzik, kteří poskočili oproti loňsku ze 14-tého na 6-té místo
- celkem si v konečném pořadí polepšilo oproti loňsku 7 párů (Daniel Merta/Pavel Merta /1. místo/, Petr Lukáč/Martin Káňa /3. místo/, Aleš Pustka/Tomáš Cudzik /6. místo/, René Bartek/Radim Koloničný /7. místo/, Petr Gruškovský/Pavel Klimánek /15. místo/, Leoš Topinka/Martin Marek /16. místo/, Libor Koloničný/Tomáš Moric /18. místo/)
- celkem byl (v konečném zúčtování ve srovnání s loňskem) 1 pár na stejném místě (Kamil Socha/Ivan Staškiv /4. místo/) a Peťula Ogořálková /20. místo/, která si jen prohodila partnery (Honzu Pomykala vyměnila za Stanislava Trýsku)
- celkem si v konečném pořadí pohoršily oproti loňsku 3 páry (Pavel Lukáč/Radim Lukáč /5. místo/, Petr Fiala/Miroslav Žídek /9. místo/, Marek Kiša/Jiří Lanča /10. místo/)
- vítězný pár (Daniel Merta/Pavel Merta) získal obrovský zlatý putovní pohár Pivní pohotovosti (jejich jména budou na něm vyryta) + zlaté medaile (i když nevyhráli všechna utkání) a vše důstojně oslavili na POHO se 3-mi šampaňskými, které byly vlity do poháru, který koloval od hrdla k hrdlu mezi všemi zúčastněnými
- nejlépe vymóděni byli Milan Brosch/Zbyněk Stuchlík (VINNÉ MUŠKY) a spousta dalších (tradičně elegáni v kloboucích a brýlích Aleš Pustka/Tomáš Cudzik, Libor Koloničný/Tomáš Moric (F1), Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora a další), kteří byli inspirací pro další turnajové ročníky
- mnozí z vás přinesli nejrůznější pečené dobroty - všem takovým velké DÍKY! Osobně jsem degustoval...VYNIKAJÍCÍ!
- na raut na Pivní pohotovosti dorazilo 50 hráčů a fanoušků, kteří se bavili a vše pečlivě rozebírali do jedné hodiny ranní (velký díky Martině a Pavlu Grossovi, kteří se postarali o masité dobrůtky)

Průběh zápasů:

Daniel Merta/Pavel Merta - René Bartek/Radim Koloničný 5:3
Daniel Merta/Pavel Merta - Petr Lukáč/Martin Káňa 5:2
Daniel Merta/Pavel Merta - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 5:1
Daniel Merta/Pavel Merta - Kamil Socha/Ivan Staškiv 2:5

Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:4 (8)
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Petr Lukáč/Martin Káňa 5:0
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Daniel Merta/Pavel Merta 1:5
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Kamil Socha/Ivan Staškiv 5:1

Petr Lukáč/Martin Káňa - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:1
Petr Lukáč/Martin Káňa - Daniel Merta/Pavel Merta 2:5
Petr Lukáč/Martin Káňa - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 0:5
Petr Lukáč/Martin Káňa - Kamil Socha/Ivan Staškiv 5:2

Kamil Socha/Ivan Staškiv - Milan Šprc/Marián Hevessy 5:4 (5)
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 5:4 (2)
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Petr Lukáč/Martin Káňa 2:5
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Daniel Merta/Pavel Merta 5:2
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 1:5

Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Kamil Socha/Ivan Staškiv 4:5 (2)
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - René Bartek/Radim Koloničný 5:0
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:2
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:0

Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Leoš Topinka/Martin Marek 5:0
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Petr Fiala/Miroslav Žídek 5:2
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 4:5 (8)
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 0:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - René Bartek/Radim Koloničný 5:4 (5)
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:3

René Bartek/Radim Koloničný - Robert Hill/Vladislav Carbol st. 5:2
René Bartek/Radim Koloničný - Daniel Merta/Pavel Merta 3:5
René Bartek/Radim Koloničný - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 0:5
René Bartek/Radim Koloničný - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:2
René Bartek/Radim Koloničný - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 4:5 (5)

Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:1
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Jiří Lanča/Marek Kiša 5:3
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Petr Lukáč/Martin Káňa 1:5
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 2:5
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - René Bartek/Radim Koloničný 2:5
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 3:5

Petr Fiala/Miroslav Žídek - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 2:5
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Jiří Lanča/Marek Kiša 5:2
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Robert Hill/Vladislav Carbol st. 5:2
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Milan Šprc/Marián Hevessy 5:4 (1)

Jiří Lanča/Marek Kiša - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 3:5
Jiří Lanča/Marek Kiša - Petr Fiala/Miroslav Žídek 2:5
Jiří Lanča/Marek Kiša - Robert Hill/Vladislav Carbol st. 3:5
Jiří Lanča/Marek Kiša - Milan Šprc/Marián Hevessy 5:1

Milan Šprc/Marián Hevessy - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:4 (5)
Milan Šprc/Marián Hevessy - Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora 5:4 (3)
Milan Šprc/Marián Hevessy  - Kamil Socha/Ivan Staškiv 4:5 (5)
Milan Šprc/Marián Hevessy - Petr Fiala/Miroslav Žídek 4:5 (1)
Milan Šprc/Marián Hevessy - Jiří Lanča/Marek Kiša 1:5
Milan Šprc/Marián Hevessy - Robert Hill/Vladislav Carbol st. 5:2

Robert Hill/Vladislav Carbol st. - Petra Ogořálková/Stanislav Trýska 5:2
Robert Hill/Vladislav Carbol st. - Martin Filip/Michal Gebauer 5:1
Robert Hill/Vladislav Carbol st. - René Bartek/Radim Koloničný 2:5
Robert Hill/Vladislav Carbol st. - Petr Fiala/Miroslav Žídek 2:5
Robert Hill/Vladislav Carbol st. - Jiří Lanča/Marek Kiša 5:3
Robert Hill/Vladislav Carbol st. - Milan Šprc/Marián Hevessy 2:5

Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora - Milan Šprc/Marián Hevessy 4:5 (3)
Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora - Martin Filip/Michal Gebauer 5:2
Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 4:1
Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora - Leoš Topinka/Martin Marek 4:1

Martin Filip/Michal Gebauer - Robert Hill/Vladislav Carbol st. 1:5
Martin Filip/Michal Gebauer - Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora 2:5
Martin Filip/Michal Gebauer - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 4:1
Martin Filip/Michal Gebauer - Leoš Topinka/Martin Marek 4:0

Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Luděk Bačík/Miroslav Magnusek 5:3
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 1:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Martin Filip/Michal Gebauer 1:4
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora 1:4
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Leoš Topinka/Martin Marek 5:4 (6)

Leoš Topinka/Martin Marek - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 5:3
Leoš Topinka/Martin Marek - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 0:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Martin Filip/Michal Gebauer 0:4
Leoš Topinka/Martin Marek - Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora 1:4
Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 4:5 (6)

Luděk Bačík/Miroslav Magnusek - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 3:5
Luděk Bačík/Miroslav Magnusek - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 5:3
Luděk Bačík/Miroslav Magnusek - Petra Ogořálková/Stanislav Trýska 5:4 (3)
Luděk Bačík/Miroslav Magnusek - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:1

Libor Koloničný/Tomáš Moric - Milan Šprc/Marián Hevessy 4:5 (5)
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 5:1
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Luděk Bačík/Miroslav Magnusek 1:5
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Petra Ogořálková/Stanislav Trýska 5:3

Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Leoš Topinka/Martin Marek 3:5
Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Luděk Bačík/Miroslav Magnusek 3:5
Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Petra Ogořálková/Stanislav Trýska 5:2
Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Libor Koloničný/Tomáš Moric 1:5

Petra Ogořálková/Stanislav Trýska - Robert Hill/Vladislav Carbol st. 2:5
Petra Ogořálková/Stanislav Trýska - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 2:5
Petra Ogořálková/Stanislav Trýska - Luděk Bačík/Miroslav Magnusek 4:5 (3)
Petra Ogořálková/Stanislav Trýska - Libor Koloničný/Tomáš Moric 3:5


Celkové pořadí:

1.  Daniel Merta/Pavel Merta (vítězové obdrželi obrovský putovní pohár, který je k vidění na Pivní pohotovosti + zlaté medaile)
2.  Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch (stříbrné medaile)
3.  Petr Lukáč/Martin Káňa (bronzové medaile)

4.  Kamil Socha/Ivan Staškiv (bramborové medaile)
5.  Pavel Lukáč/ Radim Lukáč (zlaté medaile)
6.  Aleš Pustka/Tomáš Cudzik (stříbrné medaile)
7.  René Bartek/Radim Koloničný (bronzové medaile)
8.  Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková (bramborové medaile)
9.  Petr Fiala/Miroslav Žídek (zlaté medaile)
10. Marek Kiša/Jiří Lanča (stříbrné medaile)
11. Milan Šprc/Marián Hevessy (bronzové medaile)
12. Robert Hill/Vladislav Carbol st. (bramborové medaile)
13. Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora (zlaté medaile)
14. Martin Filip/Michal Gebauer (stříbrné medaile)
15. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek (bronzové medaile)
16. Leoš Topinka/Martin Marek (bramborové medaile)
17. Luděk Bačík/Miroslav Magnusek (zlaté medaile)
18. Libor Koloničný/Tomáš Moric (stříbrné medaile)
19. Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský (bronzové medaile)
20. Petra Ogořálková/Stanislav Trýska (bramborové medaile)

6. Zimní turnaj o pohár PIVNÍ POHOTOVOSTI

datum: sobota 09.01. 2016, sraz ve 13:30 hod (hra 13:55 - 20:00 hod), poté rezervace s rautem a vyhlášením nejlepších na Pivní pohotovosti - převážet na Pivní pohotovost bude Martinka-1 auto + individuálně taxíkem na vlastní náklady /když se složíte 4x po 20,-Kč/)
místo: Berlín Frýdek-Místek (obě haly jen pro nás = 4 kurty!!!)
zápisné: 250,-Kč/os.
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt - dodá pořadatel)
počet dvojic: zřejmě 20 párů - oba hráči ve dvojici nesmí být z TOP TEN (první desítka tenistů) - pouze max. jeden!
počet zápasů: každá dvojice odehraje min. 4 a více zápasů na 1 vítězný set /1 set = 5 vítězných gamů, za stavu 4:4 se hraje normální tiebreak/ - celkem 46 zápasů). V případě časové tísně pořadatel může počet vítězných her snížit! Prosím všechny zúčastněné, aby striktně dodržovali dobu rozehrávky max. do 5 minut, abychom vše stihli (trénovat můžete jindy) - velmi děkuji za pochopení s ohledem na ostatní hráče!

POZOR: při shodě se hraje 1 rozhodující míč, kde si přijímací dvojice určí, na koho se bude podávat (zleva nebo zprava). Poté již není výhoda, ale ten, kdo vyhraje tento míč, získává game!!! Toto pravidlo bylo celosvětově zavedeno pro zatraktivnění 4hry na většině turnajích. Takto je větší šance na vítězství pro méně zkušené páry a zároveň se utkání zbytečně nenatahuje do nekonečných shod.

herní systém: při počtu 20 párů začne hrát v pavouku 8 posledních párů (k párům na pozicích 13 až 16 se dolosují páry na pozicích 17 až 20). Kdo vyhraje, postupuje v pavouku dále (a budou dolosováni k hráčům na pozicích 9 až 12, takže úplně všichni mají možnost vyhrát 1. místo a zároveň se eliminují zápasy velmi silných a méně zkušených dvojic, které často končily kanárem a nikomu nic nedaly). Ti, kteří prohrají, vytvoří tabulku, ve které se bude hrát systémem každý s každým (4 páry v tabulce) a tak to půjde stejným způsobem až k hráčům na pozicích 1 až 4, takže nakonec vznikne 5 skupin po 4 párech, kde se hraje systémem každý s každým o konečné umístění. Pokud nás bude jen 18 párů (např. nečekaná marodka apod.), tak se z 1. koše vylosuje prvních 6 dvojic (pár č. 1 až 6 dle tabulky níže) do 6-ti tabulek, k nim se dolosuje z 2. koše dalších 6 dvojic (pár č. 7 až 12), k nim se dolosuje z 3. koše dalších 6 dvojic (pár č. 13 až 18). V každé tabulce se hraje systémem každý s každým (pořadí zápasů: 1-3, 2-3, 1-2) a poté nejlepší z každé tabulky přejdou do tabulky vítězů (nově vytvořené 2 tabulky po třech vítězných párech), všichni z druhého místa vytvoří 2 tabulky po třech vítězných párech, všichni z třetího místa vytvoří 2 tabulky po třech párech (v každé tabulce opět systém každý s každým). Poté následuje zápas o konečné umístění (vítězové tabulek 1. míst o celkové 1. místo atd.).

Kritéria umístění ve skupině:
1. počet vyhraných zápasů (počítá se vše jen v dané skupině!)
2. vzájemný zápas
3. rozdíl vyhrané/prohrané gemy
4. počet vyhraných gemů
5. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak rozdíl vyhraných/prohraných bodů
6. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak více vyhraných bodů
7. los


odměny: rozdáme 40 medailí - každý 1. pár ve skupině obdrží zlaté medaile, každý 2. pár ve skupině obdrží stříbrné medaile, každý 3. pár ve skupině obdrží bronzové medaile, každý 4. pár ve skupině obdrží bramborové medaile. Vítězný pár získá pohár Pivní pohotovosti, který mu bude slavnostně předán na Pivní pohotovosti, kde se navždy zapíše mezi vítěze. Tento pohár zůstane po celý rok na POHO, aby každý z žíznivých kolemjdoucích věděl, kdo to letos či jiný rok vyhrál.

nasazování a los: dle součtu pořadí obou hráčů v tabulce po základní části sezóny 2015 (jen u Toma Morice ze sezóny 2010, Leoše Topinky ze sezóny 2013 a Petra Mikoláše ze sezóny 2014).

Složení jednotlivých párů a jejich nasazení:

Zatím jsou přihlášeni tito hráči:

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 4. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít v 15:00 hod):
1. Petr Lukáč/Martin Káňa (11 + 3) 14
2. Daniel Merta/Pavel Merta (13 + 2) 15
3. Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch (16 + 10) 26
4. Pavel Lukáč/Radim Lukáč (22 + 5) 27

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 3. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 14:30 hod):
5. Petr Fiala/Miroslav Žídek (24 + 7) 31
6. Kamil Socha/Ivan Staškiv (26 + 6) 32
7. Jiří Lanča/Marek Kiša (20 + 17) 37
8. René Bartek/Radim Koloničný (37 + 4) 41 - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 2. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 14:00 hod):
9. Martin Filip/Michal Gebauer (29 + 12) 41
10. Jan Pomykal/Jaroslav Sýkora (28 + 19) 47
11. Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková (27 + 23) 50
12. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik (38 + 14) 52

NÁSLEDUJÍCÍ PÁRY HRAJÍ 1. KOLO + ZÁPASY VE SKUPINĚ (nutno přijít ve 13:30 hod):
13. Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský (51 + 9) 60
14. náhradníci: Robert Hill/Vladislav Carbol st. (32 + 30) 62
15. Luděk Bačík/Miroslav Magnusek (55 + 18) 73 - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec (viz pravidla ČTS)
16. Milan Šprc/Marián Hevessy (42 + 31) 73
17. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 78 (44 + 34)
18. Petra Ogořálková/Stanislav Trýska (48 + 33) 81
19. Libor Koloničný/Tomáš Moric (47 + 37) 84
20. Leoš Topinka/Martin Marek (49 + 45) 94

Rozhodujícím kritériem pro registraci do turnaje byl čas přihlášení.

Samozřejmě se všichni mohou zúčastnit alespoň jako hosté a diváci.

Sportu zdar, tenisu zvlášť!

Radim Kony Konečný ( rkonecny@atlas.cz , 604 200 172)

rok 2015:

V sobotu 28. února 2015 se uskutečnil již 5. zimní turnaj ve čtyřhře o pohár Pivní pohotovosti, kterého se zúčastnilo rekordních 20 párů! Je vidět, že vás tenis baví a rádi spojíte sport s možností si poklábosit a potěšit se s přáteli. Opět jsme hráli na Berlíně, kde jsme měli k dispozici všechny 4 kurty v čase od 14:00 hod do 20:00 hod a vše jsme téměř na minutu přesně také stihli odehrát (děkuji, že jste byli vstřícní při našem "nahánění" všech hráčů na kurty). Letos jsme se poprvé setkali s novými páry a to je pro zpestření soutěže velmi důležité (promíchali jste se mezi sebou). Zároveň vyvěral na povrch fakt, že jsme loni (Mirek Sýkora /co by jeho garant/ nás obelstil /možná nechtěně/ a já si Vlastíka osobně neprověřil - jeho nasazení na konci stříbrné skupiny bylo opravdu trapné, moc se všem hráčům za to omlouvám) přijali hráče, který svou herní kvalitou nepatří mezi naše řady a tudíž si zcela logicky ihned po nastoupení do naší soutěže připsal treble (vítěz KTS 2014, vítěz týmovky, vítěz zimní 4hry). Mnozí z vás se mi divili, že jsem takového hráče vůbec přijal, když jsem spoustu dalších jiných takových podobných vašich známých (asi takových podobných 30 hráčů), pro jejich kvality rozhodně mezi nás nevzal. Řešili jste to se mnou po celý rok (především ti, kteří jsou v turnaji již delší dobu a moc dobře ví, jaké jsou u nás amatérů priority), nyní už jsem zaujal patřičná opatření a s Vlastíkem se rozloučil a popřál mu tenisové úspěchy na turnajích, kde se bude potkávat se sobě vlastními (v okolí je jich celá řada, ostatně Vlastík je dobře zná). APELUJI NA VŠECHNY, KTEŘÍ CHCETE NĚKOHO MEZI NÁS DOSTAT. PŘIJMEME POUZE HRÁČE, KTERÝ SVOU HERNÍ KVALITOU ODPOVÍDÁ STŘEDU TABULKY A NÍŽE. AŽ SE ZA PÁR LET POTÉ VYŠVIHNE VÝŠE, S RADOSTÍ MU POGRATULUJEME!!! Aby někdo náhodou neměl zcestný pocit, že jsem se takto zbavil konkurence, v nastávající sezóně nebudu hrát ani KTS, ani týmovku, ani zimní turnaj 4her (totéž David, ten si pouze zahraje KTS, protože u něj zatím nehrozí, že by to celkově vyhrál). Beru to jako trest za to, že jsem přijal hráče, o kterém jsem si nic před tím nezjistil (věřil jsem jen Miroslavu Sýkorovi). Krásný příklad, jak by to mělo vypadat: fantastický výkon předvedla bratrská dvojice Pavel Lukáč/Radim Lukáč. Byť mladší, ale zkušenější Radim, si do páru přivzal bráchu Pavla (zatím je stále v bronzové skupině, ale příští rok chce zabojovat a dostat se do stříbrné) a společně odehráli 6 zápasů, dostali se do skupiny A, kde se jim podařilo vylézt na bednu (bronzové medaile). Podobně skvěle si vedl i pár Petr Mojžíšek/Ota Cieluch. Také odehráli 6 zápasů a skončili 12-tí (a to Ota, na den přesně, slavil v sobotu na svůj vzhled a vitalitu neuvěřitelných 61 let). Módní policie i letos zaregistrovala "stylově vymóděné krasavce", Vladislava Carbola st. a Milana Brosche, jejichž  outfit se nesl v duchu "JÉGR MAJSTŘI". Hoši, budeme ještě dlouho s úsměvem vzpomínat. A i když je zimní turnaj ve 4-hře pojímán v jiném než-li soutěžním duchu, je nutné níže připomenout výsledky všech hráčů, kterých bylo krásných 40!!! Děkujeme Pavlu Grossovi a jeho Marťáskovi (majitelé Pivní pohotovosti) za perfektní raut plný dobrot. Při slavnostním vyhlašování se ovšem nejvíce radovali "Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach", kteří obdrželi obrovský zlatý pohár, kde budou již navěky vyryta u roku 2015 jejich jména. Díky vám všem, že jsme s vámi mohli pobejt!

Střípky z turnaje:
- nejstaršímu hráči bylo v den turnaje přesně 61 let (slavil narozeniny) a přesto zvládl odehrát 6 zápasů! a získal s Mojžou krásné 12. místo (Otíku, dodatečně vše nejlepší!!!)
- nejmladšímu hráči bylo 11 let a přesto se stal finalistou turnaje, ovšem tentokrát musel hrát s taťkou, protože jsem do budoucna udělil STOP kartu Danovi (se kterým to již vyhrál), neboť je příliš skvělý tenista - necháme vítězství jiným, což je základ našeho amatérského turnaje)
- věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším hráčem je přesně 50 let!
- celkem bylo odehráno 46 zápasů (historický rekord!)
- celkem bylo odehráno 332 gamů (historický rekord!)
- nejvíce zápasů (7) odehrál pár Marek Kiša/Jiří Lanča a 6 utkání Pavel Lukáč/Radim Lukáč a také Petr Mojžíšek/Ota Cieluch
- celkem bylo odehráno 7 tiebreaků (z toho 2x Michal Gebauer/Miroslav Magnusek a Pavel Lukáč/Radim Lukáč)
- celkem bylo naděleno 6 kanárů (z toho 2x nadělovali Pavel Lukáč/Radim Lukáč a 2x obdrželi Michal Gebauer/Miroslav Magnusek)
- největší výkyvy měli Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - buď dostali kanára (2x) nebo hráli tiebreak (2x), který alespoň 1x vyhráli (+ 1 zápas 3:5)
- celkem se hrálo 24 hodin
- celkově bylo vypito XXXL alkoholických nápojů (i proto jsou mnohé fotografie rozostřené, protože se hráči stále více a více rozpíjeli :-) )
- celkově hrálo rekordních 20 párů (osobně si příště domluvte parťáka, který vás nezklame a nečekejte, až to někdo jiný domluví za vás!!!)
- turnaje se také zúčastnily 3 dívky (Andrejka, Katka a Peťula) - BRAVO!
- všichni vyhráli alespoň jedno utkání krom jediného páru: Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora (nutno dodat, že hráli díky lepšímu bodovému nasazení v náročnější skupině a přesto vyhráli celkem 9 gemů bez jediného kanára)
- skokanem roku se staly páry Petr Fiala/Miroslav Žídek a Marek Kiša/Jiří Lanča, kteří poskočili oproti loňsku z 9-tého na 5-té místo, resp. z 11-tého na 7-mé místo)
- celkem si v konečném pořadí polepšily oproti loňsku 3 páry (zmiňovaný Petr Fiala/Miroslav Žídek /5. místo/ a Marek Kiša/Jiří Lanča /7. místo/ a také Pavel Ramík/Robert Hill /13. místo/)
- celkem byl (v konečném zúčtování ve srovnání s loňskem) 1 pár na stejném místě (Michal Gebauer/Miroslav Magnusek /8. místo/)
- celkem si v konečném pořadí pohoršily oproti loňsku 4 páry (René Bartek/Radim Koloničný /10. místo/, Aleš Pustka/Tomáš Cudzik /14. místo/, Leoš Topinka/Martin Marek /18. místo/ a Petra Ogořálková/Jan Pomykal /20. místo/) NEZAPOMEŇTE OVŠEM, ŽE NÁS HRÁLO REKORDNÍCH 20 PÁRŮ!
- vítězný pár (Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach) získal obrovský zlatý putovní pohár Pivní pohotovosti (jejich jména budou na něm vyryta) + zlaté medaile a jako jediní vyhráli všechna utkání
- nejlépe vymóděni byli Vladislav Carbol st./Milan Brosch (JÉGR MAJSTŘI) a spousta dalších (Andrejka Rišová/Marián Hevessy, Aleš Pustka/Tomáš Cudzik, David Konečný/Radim Konečný a další), kteří byli inspirací pro další turnajové ročníky
- mnozí z vás přinesli nejrůznější pečené dobroty - všem takovým velké DÍKY!
- největší výdrž měli tradičně Petra Ogořálková, Jan Pomykal, Daniel Merta, Petr Mojžíšek s mezipřistáním, Miroslav Magnusek, Robert Hill, Radim Lukáč a Radim Konečný, kteří vše pečlivě rozebírali a skvěle se bavili na POHO (a poté v Šatlavě) až do 04:00 hod. Prostě jsme si vzpomněli na loňský nápis od Milana a Zbyňka: NEVYMĚKNEM!

Průběh zápasů:

Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach - Marek Kiša/Jiří Lanča 5:3
Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach - Kamil Socha/Ivan Staškiv 5:1
Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 5:2
Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach - David Konečný/Radim Konečný 5:3

David Konečný/Radim Konečný - Daniel Merta/Pavel Merta 5:0
David Konečný/Radim Konečný - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 5:2
David Konečný/Radim Konečný - Kamil Socha/Ivan Staškiv 5:4 (4)
David Konečný/Radim Konečný - Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach 3:5

Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Andrejka Rišová/Marián Hevessy 5:0
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - René  Bartek/Radim Koloničný 5:4 (3)
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Petr Fiala/Miroslav Žídek 5:4 (6)
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Kamil Socha/Ivan Staškiv 5:0
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - David Konečný/Radim Konečný 2:5
Pavel Lukáč/Radim Lukáč - Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach 2:5

Kamil Socha/Ivan Staškiv - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 5:0
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach 1:5
Kamil Socha/Ivan Staškiv - David Konečný/Radim Konečný 4:5 (4)
Kamil Socha/Ivan Staškiv - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 0:5


Petr Fiala/Miroslav Žídek - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 4:5 (6)
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Marek Kiša/Jiří Lanča 5:2
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Daniel Merta/Pavel Merta 5:1
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 5:0

Daniel Merta/Pavel Merta - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 5:2
Daniel Merta/Pavel Merta - David Konečný/Radim Konečný 0:5
Daniel Merta/Pavel Merta - Petr Fiala/Miroslav Žídek 1:5
Daniel Merta/Pavel Merta - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 5:3
Daniel Merta/Pavel Merta - Marek Kiša/Jiří Lanča 5:3

Marek Kiša/Jiří Lanča - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:0
Marek Kiša/Jiří Lanča - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:1
Marek Kiša/Jiří Lanča - Petr Lukáč/Martin Káňa 5:1
Marek Kiša/Jiří Lanča - Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach 3:5
Marek Kiša/Jiří Lanča - Petr Fiala/Miroslav Žídek 2:5
Marek Kiša/Jiří Lanča - Daniel Merta/Pavel Merta 3:5
Marek Kiša/Jiří Lanča - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 5:4 (4)

Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Petr Mojžíšek/Ota Cieluch 5:4 (4)
Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Kamil Socha/Ivan Staškiv 0:5
Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Petr Fiala/Miroslav Žídek 0:5
Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Daniel Merta/Pavel Merta 3:5
Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Marek Kiša/Jiří Lanča 4:5 (4)

Petr Lukáč/Martin Káňa - Marek Kiša/Jiří Lanča 1:5
Petr Lukáč/Martin Káňa - René  Bartek/Radim Koloničný 5:1
Petr Lukáč/Martin Káňa - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 5:3
Petr Lukáč/Martin Káňa - Petr Mojžíšek/Ota Cieluch 5:1

René  Bartek/Radim Koloničný - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 4:5 (3)
René  Bartek/Radim Koloničný - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 5:2
René  Bartek/Radim Koloničný- Petr Lukáč/Martin Káňa 1:5
René  Bartek/Radim Koloničný - Petr Mojžíšek/Ota Cieluch 5:3

Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Pavel Ramík Robert Hill 5:1
Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Daniel Merta/Pavel Merta 2:5
Vladislav Carbol st./Milan Brosch - René  Bartek/Radim Koloničný 2:5
Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Petr Lukáč/Martin Káňa 3:5
Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Petr Mojžíšek/Ota Cieluch 5:1

Petr Mojžíšek/Ota Cieluch - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:3
Petr Mojžíšek/Ota Cieluch - Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora 5:3
Petr Mojžíšek/Ota Cieluch - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 4:5 (4)
Petr Mojžíšek/Ota Cieluch - René  Bartek/Radim Koloničný 3:5
Petr Mojžíšek/Ota Cieluch - Petr Lukáč/Martin Káňa 1:5
Petr Mojžíšek/Ota Cieluch - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 1:5

Pavel Ramík/Robert Hill - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:3
Pavel Ramík/Robert Hill - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 1:5
Pavel Ramík/Robert Hill - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:2
Pavel Ramík/Robert Hill - Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora 5:1
Pavel Ramík/Robert Hill - Andrejka Rišová/Marián Hevessy 5:3

Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Marek Kiša/Jiří Lanča 1:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora 5:4 (3)
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Andrejka Rišová/Marián Hevessy 5:3
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Pavel Ramík/Robert Hill 2:5

Andrejka Rišová/Marián Hevessy - Leoš Topinka/Martin Marek 5:3
Andrejka Rišová/Marián Hevessy - Pavel Lukáč/Radim Lukáč 0:5
Andrejka Rišová/Marián Hevessy - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 3:5
Andrejka Rišová/Marián Hevessy - Pavel Ramík/Robert Hill 3:5
Andrejka Rišová/Marián Hevessy - Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora 5:1

Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora - Petr Mojžíšek/Ota Cieluch 3:5
Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 4:5 (3)
Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora - Andrejka Rišová/Marián Hevessy 1:5
Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora - Pavel Ramík/Robert Hill 1:5

Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Petr Mojžíšek/Ota Cieluch 3:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 2:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Leoš Topinka/Martin Marek 5:1
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:1

Leoš Topinka/Martin Marek - Andrejka Rišová/Marián Hevessy 3:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 1:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:4 (5)
Leoš Topinka/Martin Marek - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:3

Libor Koloničný/Tomáš Moric - Marek Kiša/Jiří Lanča 0:5
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 1:5
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:2
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Leoš Topinka/Martin Marek 3:5

Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Pavel Ramík/Robert Hill 3:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:2
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Libor Koloničný/Tomáš Moric 2:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Leoš Topinka/Martin Marek 4:5 (5)


Celkové pořadí:

1.  Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach (vítězové obdrželi obrovský putovní pohár, který je k vidění na Pivní pohotovosti + zlaté medaile)
2.  David Konečný/Radim Konečný (stříbrné medaile)
3.  Pavel Lukáč/ Radim Lukáč (bronzové medaile)

4.  Kamil Socha/Ivan Staškiv (bramborové medaile)
5.  Petr Fiala/Miroslav Žídek (zlaté medaile)
6.  Daniel Merta/Pavel Merta (stříbrné medaile)
7.  Marek Kiša/Jiří Lanča (bronzové medaile)
8.  Michal Gebauer/Miroslav Magnusek (bramborové medaile)
9.  Petr Lukáč/Martin Káňa (zlaté medaile)
10. René Bartek/Radim Koloničný (stříbrné medaile)
11. Vladislav Carbol st./Milan Brosch (bronzové medaile)
12. Petr Mojžíšek/Ota Cieluch (bramborové medaile)
13. Pavel Ramík/Robert Hill (zlaté medaile)
14. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik (stříbrné medaile)
15. Andrejka Rišová/Marián Hevessy (bronzové medaile)
16. Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora (bramborové medaile)
17. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek (zlaté medaile)
18. Leoš Topinka/Martin Marek (stříbrné medaile)
19. Libor Koloničný/Tomáš Moric (bronzové medaile)
20. Petra Ogořálková/Jan Pomykal (bramborové medaile)

Zimní turnaj o pohár PIVNÍ POHOTOVOSTI

datum: sobota 28.02. 2015, sraz ve 13:30 hod (hra 14:00 - 20:00 hod), poté rezervace s rautem a vyhlášením nejlepších na Pivní pohotovosti - převážet na Pivní pohotovost bude Martinka-1 auto + individuálně taxíkem na vlastní náklady /když se složíte 4x po 20,-Kč/)
místo: Berlín Frýdek-Místek (obě haly jen pro nás = 4 kurty!!!)
zápisné: 250,-Kč/os.
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt - dodá pořadatel)
počet dvojic: zřejmě 20 párů - oba hráči ve dvojici nesmí být z TOP TEN (první desítka tenistů) - pouze max. jeden!
počet zápasů: každá dvojice odehraje min. 4 a více zápasů na 1 vítězný set /1 set = 5 vítězných gamů, za stavu 4:4 se hraje tiebreak/ - celkem 46 zápasů). V případě časové tísně pořadatel může počet vítězných her snížit! Prosím všechny zúčastněné, aby striktně dodržovali dobu rozehrávky max. do 5 minut, abychom vše stihli (trénovat můžete jindy) - velmi děkuji za pochopení s ohledem na ostatní hráče!

POZOR: při shodě se hraje 1 rozhodující míč, kde si přijímací dvojice určí, na koho se bude podávat (zleva nebo zprava). Poté již není výhoda, ale ten, kdo vyhraje tento míč, získává game!!! Toto pravidlo bylo zavedeno pro zatraktivnění 4hry (viz Turnaj mistrů v Londýně a jinde). Takto je větší šance na vítězství pro méně zkušené páry a zároveň se utkání zbytečně nenatahuje do nekonečných shod.

herní systém: při počtu 20 párů začne hrát v pavouku 8 posledních párů (k párům na pozicích 13 až 16 se dolosují páry na pozicích 17 až 20). Kdo vyhraje, postupuje v pavouku dále (a budou dolosováni k hráčům na pozicích 9 až 12, takže úplně všichni mají možnost vyhrát 1. místo a zároveň se eliminují zápasy velmi silných a méně zkušených dvojic, které často končily kanárem a nikomu nic nedaly). Ti, kteří prohrají, vytvoří tabulku, ve které se bude hrát systémem každý s každým (4 páry v tabulce) a tak to půjde stejným způsobem až k hráčům na pozicích 1 až 4, takže nakonec vznikne 5 skupin po 4 párech, kde se hraje systémem každý s každým o konečné umístění. Pokud nás bude jen 18 párů (např. nečekaná marodka apod.), tak se z 1. koše vylosuje prvních 6 dvojic (pár č. 1 až 6 dle tabulky níže) do 6-ti tabulek, k nim se dolosuje z 2. koše dalších 6 dvojic (pár č. 7 až 12), k nim se dolosuje z 3. koše dalších 6 dvojic (pár č. 13 až 18). V každé tabulce se hraje systémem každý s každým (pořadí zápasů: 1-3, 2-3, 1-2) a poté nejlepší z každé tabulky přejdou do tabulky vítězů (nově vytvořené 2 tabulky po třech vítězných párech), všichni z druhého místa vytvoří 2 tabulky po třech vítězných párech, všichni z třetího místa vytvoří 2 tabulky po třech párech (v každé tabulce opět systém každý s každým). Poté následuje zápas o konečné umístění (vítězové tabulek 1. míst o celkové 1. místo atd.).

Kritéria umístění ve skupině:
1. počet vyhraných zápasů (počítá se vše jen v dané skupině!)
2. vzájemný zápas
3. rozdíl vyhrané/prohrané gemy
4. počet vyhraných gemů
5. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak rozdíl vyhraných/prohraných bodů
6. pokud budou mít páry stejný počet tiebreaků, tak více vyhraných bodů
7. los


odměny: rozdáme 40 medailí - každý 1. pár ve skupině obdrží zlaté medaile, každý 2. pár ve skupině obdrží stříbrné medaile, každý 3. pár ve skupině obdrží bronzové medaile, každý 4. pár ve skupině obdrží bramborové medaile. Vítězný pár získá pohár Pivní pohotovosti, který mu bude slavnostně předán na Pivní pohotovosti, kde se navždy zapíše mezi vítěze. Tento pohár zůstane po celý rok na POHO, aby každý z žíznivých kolemjdoucích věděl, kdo to letos či jiný rok vyhrál.

nasazování a los: dle součtu pořadí obou hráčů v tabulce po základní části sezóny 2014 (jen u Toma Morice ze sezóny 2010, Leoš Topinka ze sezóny 2013 a Martin Marek ze sezóny 2013).

Složení jednotlivých párů a jejich nasazení:

Zatím jsou přihlášeni tito hráči:

1.  Petr Fiala/Miroslav Žídek 12 (11 + 1)
2.  David Konečný/Radim Konečný 14 (12 + 2)
3.  Miroslav Sýkora/Vlastimil Lach 20 (17 + 3) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
4.  Kamil Socha/Ivan Staškiv 20 (14 + 6)


5.  René Bartek/Radim Koloničný 32 (28 + 4) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
6.  Daniel Merta/Pavel Merta 32 (24 + 8) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
7.  Petr Lukáč/Martin Káňa 32 (22 + 10)
8.  Miroslav Magnusek/Michal Gebauer 36 (21 + 15)

9.  Pavel Lukáč/Radim Lukáč 43 (38 + 5)
10. Vladislav Carbol st./Milan Brosch 48 (29 + 19)
11. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 56 (40 + 16)
12. Kateřina Sklenaříková/Jaroslav Sýkora 62 (55 + 7)

13. Marek Kiša/Jiří Lanča 68 (42 + 26)
14. Andrejka Rišová/Marián Hevessy 69 (37 + 32)
15. Petr Mojžíšek/Ota Cieluch 70 (47 + 23)
16. Pavel Ramík/Robert Hill 72 (39 + 33)
17. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 76 (46 + 30)
18. Petra Ogořálková/Jan Pomykal 79 (52 + 27)
19. Libor Koloničný/Tomáš Moric 81 (44 + 37)
20. Leoš Topinka/Martin Marek 84 (49 + 35)

Rozhodujícím kritériem pro registraci do turnaje byl čas přihlášení (viz AKTUALITA z 27. 10. + info v mailu)

Samozřejmě se všichni mohou zúčastnit alespoň jako hosté a diváci.

Sportu zdar, tenisu zvlášť!

Radim Kony Konečný ( rkonecny@atlas.cz , 604 200 172)

rok 2014:

V sobotu 25. ledna 2014 se uskutečnil již 4. zimní turnaj ve čtyřhře o pohár Pivní pohotovosti, kterého se opět zúčastnilo 18 párů! Je vidět, že vás tenis baví a rádi spojíte sport s možností si poklábosit a potěšit se s přáteli. Opět jsme hráli na Berlíně, kde jsme měli k dispozici všechny 4 kurty v čase od 14:00 hod do 20:00 hod a vše jsme na minutu přesně také stihli odehrát (děkuji, že jste byli vstřícní při mém "nahánění" všech hráčů na kurty). Letos jsme se poprvé setkali s novými páry a to je pro zpestření soutěže velmi důležité. Na "stylově vymóděné krasavce", Milana Brosche a Zbyňka Stuchlíka, kteří měli na triku nápis "NEVYMĚKNEM", budeme ještě dlouho s úsměvem vzpomínat. Milane, byl jsi opět skvělý a všechny nás pobavil (především v zápase proti Michalovi a Mirkovi)! A i když je zimní turnaj ve 4-hře pojímán v jiném než-li soutěžním duchu, je nutné níže připomenout výsledky všech hráčů, kterých bylo krásných 38 (a to ještě Milan Šprc s Pavlem Klimánkem byli připraveni nastoupit do lítých bojů jako náhradníci)! Děkujeme Pavlu Grossovi a jeho Marťáskovi (majitelé Pivní pohotovosti) za perfektní slavnostní raut plný dobrot a kulinářských specialit. I když nás na POHO přišlo nečekaně přes 40 lidí, na všechny se dostalo a dokonce zbylo i na štamgasty. Pečené koleno za velkého aplausu převzal Petr Mojžíšek za předposlední místo (všímejte si, že vyhrává každý, i ten méně zkušený borec). Při slavnostním vyhlašování se ovšem nejvíce radovali "Konies" (David a Daniel Koneční), kteří obdrželi obrovský zlatý pohár, kde budou již navěky vyryta (u roku 2013 a 2014) jejich jména. Pohár se naplnil šampaňským a postupně koloval mezi všemi zúčastněnými, kteří pochopitelně měli také právo si z něj usrknout trochu radosti, protože vyhráli vlastně všichni. Všichni ti, kteří se přišli pobavit s přáteli, na které mnohdy nemáme přes běžný rok bohužel tolik času, kolik bychom si přáli. Díky vám všem, že jsme s vámi mohli pobejt! Vzhledem k tomu, že síla a herní výkonost dvojice Davida a Dana Konečných natolik převažuje nás - amatéry, rozhodl jsem, že tak, jako v singlové části, tak i v deblové soutěži bude Dan Konečný pouze organizačně vše pečlivě zajišťovat a nikoliv již hrát. Promiň Dany, ale jsi příliš výborný tenista. Musíme dát šanci na výhru také jiným.

Střípky z turnaje:
- nejstaršímu hráči bylo necelých 56 let a přesto patřil k největším favoritům (Zbyněk s Milanem prohráli pouze jediný zápas v zahajovací skupině, poté vše vyhráli)
- nejmladšímu hráči bylo 10 let a stal se se svým parťákem Danem (17 let) vítězem celého turnaje (Davídek s Danem moc toužili opět vyhrát pohár, což se povedlo, přesto jsem do budoucna udělil STOP kartu Danovi neboť je příliš skvělý tenista - necháme vítězství jiným)
- celkem bylo odehráno 45 zápasů
- celkem bylo odehráno 321 gamů (přesně jako loni :-) )
- celkem bylo odehráno 13 tiebreaků (tradičně alespoň 2x! Leoš Topinka/Martin Marek /loni 4x!/)
- celkem bylo naděleno 7 kanárů včetně finále (plná klec)
- celkem se hrálo 24 hodin
- celkově bylo vypito XXXL alkoholických nápojů (vždyť jen Evík a Zdenda Novobílští měli 5 termosek s chutným svařákem - i proto skončili na krásném posledním místě :-) )
- celkově hrálo rekordních 18 párů (a to ještě čekali v záloze Milan Šprc a Pavel Klimánek)
- turnaje se také zúčastnily 3 dívky (Lenka, Evík a Peťula) - BRAVO!)
- všichni vyhráli alespoň jedno utkání krom jediného páru: Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský (nutno dodat, že odehráli dva velmi těsné tiebreaky 4:7 a 6:8!)
- skokanem roku se stal pár René Bartek/Radim Koloničný, kteří poskočili oproti loňsku z 13-tého na 5-té místo
- celkem si v konečném pořadí polepšily oproti loňsku 3 páry (zmiňovaný René Bartek/Radim Koloničný/5. místo/, Radomír Sacký/Marián Hevessy /10. místo/ a Leoš Topinka/Martin Marek /16. místo/)
- celkem byly (v konečném zúčtování ve srovnání s loňskem) 3 páry na stejném místě (David Konečný/Daniel Konečný /1. místo/, Aleš Pustka/Tomáš Cudzik /6. místo/) a Petra Ogořálková/Jan Pomykal /14. místo/)
- celkem si v konečném pořadí pohoršily oproti loňsku jen 2 páry (Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala /17. místo/ a Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková /12. místo/)
- vítězný pár (David Konečný/Daniel Konečný) získal obrovský zlatý putovní pohár Pivní pohotovosti (jejich jména budou na něm vyryta)
- všichni hráči a tenisoví přátelé obdželi roční kalendář 2014, na kterém je celkem 82 jmen všech hráčů, kteří za posledních 10 let prošli turnajem
- Mirek Větříšek ani tentokráte nezaváhal a přijel se svou usměvavou Katuškou až z daleké Žlutavy (u Otrokovic) a tenisově zůstal věrný Lence Kvasňákové, se kterou hrál opět v páru
- nejlépe vymóděni byli Zbyněk Stuchlík a Milan Brosch a Aleš Pustka se svými retro brýlemi (skoro jako Naďa Urbánková) - Zbyněk, Milan i Aleš byli inspirací pro další turnajové ročníky
- mnozí z vás přinesli nejrůznější pečené dobroty - Lenka Kvasňáková, Katka Větříšková, Jarča a Milan Broschovi, Ivan Staškiv a jeho Marcelka, Peťula Ogořálková - všem takovým velké DÍKY!
- největší výdrž měli Petra Ogořálková, Michal Gebauer a Radim Konečný, kteří vše pečlivě rozebírali a skvěle se bavili u Konečných nonstop až do neděle 17:00 hod (Martinka také, ale ta, na rozdíl od nás, zaslouženě prospala sobotní noc :-) ) Prostě jsme si vzpomněli na nápis od Milana a Zbyňka: NEVYMĚKNEM!

Průběh zápasů:

David Konečný/Daniel Konečný - Tomáš Petřvalský/Kamil Socha 5:2
David Konečný/Daniel Konečný - Radomír Sacký/Marián Hevessy 5:1
David Konečný/Daniel Konečný - Radim Lukáč/Ivan Staškiv 5:2
David Konečný/Daniel Konečný - René Bartek/Radim Koloničný 5:1
David Konečný/Daniel Konečný - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 5:0

Vladislav Carbol st./Radim Konečný - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:3
Vladislav Carbol st./Radim Konečný - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 5:1
Vladislav Carbol st./Radim Konečný - Petr Mikoláš/Martin Káňa 5:4 (1)
Vladislav Carbol st./Radim Konečný - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:1
Vladislav Carbol st./Radim Konečný - David Konečný/Daniel Konečný 0:5

Radim Lukáč/Ivan Staškiv - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 5:0
Radim Lukáč/Ivan Staškiv - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:4 (6)
Radim Lukáč/Ivan Staškiv - René Bartek/Radim Koloničný 5:1
Radim Lukáč/Ivan Staškiv - David Konečný/Daniel Konečný 2:5
Radim Lukáč/Ivan Staškiv - Petr Mikoláš/Martin Káňa 5:1

Petr Mikoláš/Martin Káňa - Petr Fiala/Miroslav Žídek 5:4 (5)
Petr Mikoláš/Martin Káňa - Leoš Topinka/Martin Marek 5:1
Petr Mikoláš/Martin Káňa - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:2
Petr Mikoláš/Martin Káňa - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 4:5 (1)
Petr Mikoláš/Martin Káňa - Radim Lukáč/Ivan Staškiv 1:5

René Bartek/Radim Koloničný - Marek Kiša/Jiří Lanča 5:3
René Bartek/Radim Koloničný - Pavel Ramík/Robert Hill 5:0
René Bartek/Radim Koloničný - David Konečný/Daniel Konečný 1:5
René Bartek/Radim Koloničný - Radim Lukáč/Ivan Staškiv 1:5
René Bartek/Radim Koloničný - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:1

Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:4 (3)
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 5:0
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Petr Mikoláš/Martin Káňa 2:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 1:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - René Bartek/Radim Koloničný 4:5 (5)

Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:1
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Radim Lukáč/Ivan Staškiv 0:5
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Marek Kiša/Jiří Lanča 5:4 (5)
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Radomír Sacký/Marián Hevessy 5:3
Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 5:4 (4)

Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 1:5
Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:1
Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Petr Fiala/Miroslav Žídek 5:1
Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 3:5
Michal Gebauer/Miroslav Magnusek - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 4:5 (4)

Petr Fiala/Miroslav Žídek - Leoš Topinka/Martin Marek 5:0
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Petr Mikoláš/Martin Káňa 4:5 (5)
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:0
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 1:5
Petr Fiala/Miroslav Žídek - Radomír Sacký/Marián Hevessy 5:1

Radomír Sacký/Marián Hevessy - David Konečný/Daniel Konečný 1:5
Radomír Sacký/Marián Hevessy - Tomáš Petřvalský/Kamil Socha 5:4 (4)
Radomír Sacký/Marián Hevessy- Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 3:5
Radomír Sacký/Marián Hevessy - Marek Kiša/Jiří Lanča 5:4 (5)
Radomír Sacký/Marián Hevessy - Petr Fiala/Miroslav Žídek 1:5

Marek Kiša/Jiří Lanča - Pavel Ramík/Robert Hill 5:0
Marek Kiša/Jiří Lanča - René Bartek/Radim Koloničný 3:5
Marek Kiša/Jiří Lanča - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 4:5 (5)
Marek Kiša/Jiří Lanča - Radomír Sacký/Marián Hevessy 4:5 (5)
Marek Kiša/Jiří Lanča - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:3

Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 4:5 (3)
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 5:4 (4)
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Petr Fiala/Miroslav Žídek 0:5
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 5:3
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Marek Kiša/Jiří Lanča 3:5

Tomáš Petřvalský/Kamil Socha - Radomír Sacký/Marián Hevessy 4:5 (4)
Tomáš Petřvalský/Kamil Socha - David Konečný/Daniel Konečný 2:5
Tomáš Petřvalský/Kamil Socha - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:3
Tomáš Petřvalský/Kamil Socha - Pavel Ramík/Robert Hill 5:2
Tomáš Petřvalský/Kamil Socha - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:1

Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Vladislav Carbol st./Radim Konečný 3:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 1:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Leoš Topinka/Martin Marek 5:4 (5)
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 5:2
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Tomáš Petřvalský/Kamil Socha 1:5

Pavel Ramík/Robert Hill - Marek Kiša/Jiří Lanča 0:5
Pavel Ramík/Robert Hill - René Bartek/Radim Koloničný 0:5
Pavel Ramík/Robert Hill - Tomáš Petřvalský/Kamil Socha 2:5
Pavel Ramík/Robert Hill - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:1
Pavel Ramík/Robert Hill - Leoš Topinka/Martin Marek 5:4 (4)

Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Fiala/Miroslav Žídek 0:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Mikoláš/Martin Káňa 1:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 4:5 (5)
Leoš Topinka/Martin Marek - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 5:2
Leoš Topinka/Martin Marek - Pavel Ramík/Robert Hill 4:5 (4)

Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Radim Lukáč/Ivan Staškiv 4:5 (6)
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 1:5
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Tomáš Petřvalský/Kamil Socha 3:5
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Pavel Ramík/Robert Hill 1:5
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 5:4 (6)

Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 4:5 (4)
Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 0:5
Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Leoš Topinka/Martin Marek 2:5
Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 2:5
Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 4:5 (6)


Celkové pořadí:

1.  David Konečný/Daniel Konečný (vítězové obdrželi obrovský putovní pohár, který je k vidění na Pivní pohotovosti)
2.  Vladislav Carbol st./Radim Konečný
3.  Radim Lukáč/Ivan Staškiv

4.  Petr Mikoláš/Martin Káňa
5.  René Bartek/Radim Koloničný
6.  Aleš Pustka/Tomáš Cudzik
7.  Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch
8.  Michal Gebauer/Miroslav Magnusek
9.  Petr Fiala/Miroslav Žídek
10. Radomír Sacký/Marián Hevessy
11. Marek Kiša/Jiří Lanča
12. Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková
13. Tomáš Petřvalský/Kamil Socha
14. Petra Ogořálková/Jan Pomykal
15. Pavel Ramík/Robert Hill
16. Leoš Topinka/Martin Marek
17. Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala
18. Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský

Zimní turnaj o pohár PIVNÍ POHOTOVOSTI

datum: sobota 25.01. 2014, sraz ve 13:30 hod (hra 14:00 - 20:00 hod), poté rezervace s rautem a vyhlášením nejlepších na Pivní pohotovosti - převážet na Pivní pohotovost bude Martinka-1 auto + individuálně taxíkem na vlastní náklady /když se složíte 4x po 20,-Kč/)
místo: Berlín Frýdek-Místek (obě haly jen pro nás = 4 kurty!!!)
zápisné: 250,-Kč
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt - dodá pořadatel)
počet dvojic: zřejmě 20 párů - oba hráči ve dvojici nesmí být z TOP TEN (první desítka tenistů) - pouze max. jeden!
počet zápasů: každá dvojice odehraje min. 4 a více zápasů na 1 vítězný set /1 set = 5 vítězných gamů, za stavu 4:4 se hraje tiebreak/ - celkem 46 zápasů). V případě časové tísně pořadatel může počet vítězných her snížit! Prosím všechny zúčastněné, aby striktně dodržovali dobu rozehrávky max. do 5 minut, abychom vše stihli (trénovat můžete jindy) - velmi děkuji za pochopení s ohledem na ostatní hráče!

POZOR: při shodě se hraje 1 rozhodující míč, kde si přijímací dvojice určí, na koho se bude podávat (zleva nebo zprava). Poté již není výhoda, ale ten, kdo vyhraje tento míč, získává game!!! Toto pravidlo bylo zavedeno pro zatraktivnění 4hry (viz Turnaj mistrů v Londýně a jinde). Takto je větší šance na vítězství pro méně zkušené páry a zároveň se utkání zbytečně nenatahuje do nekonečných shod.

herní systém: při počtu 20 párů začne hrát v pavouku 8 posledních párů (k párům na pozicích 13 až 16 se dolosují páry na pozicích 17 až 20). Kdo vyhraje, postupuje v pavouku dále (a budou dolosováni k hráčům na pozicích 9 až 12, takže úplně všichni mají možnost vyhrát 1. místo a zároveň se eliminují zápasy velmi silných a méně zkušených dvojic, které často končily kanárem a nikomu nic nedaly). Ti, kteří prohrají, vytvoří tabulku, ve které se bude hrát systémem každý s každým (4 páry v tabulce) a tak to půjde stejným způsobem až k hráčům na pozicích 1 až 4, takže nakonec vznikne 5 skupin po 4 párech, kde se hraje systémem každý s každým o konečné umístění. Pokud nás bude jen 18 párů (např. nečekaná marodka apod.), tak se z 1. koše vylosuje prvních 6 dvojic (pár č. 1 až 6 dle tabulky níže) do 6-ti tabulek, k nim se dolosuje z 2. koše dalších 6 dvojic (pár č. 7 až 12), k nim se dolosuje z 3. koše dalších 6 dvojic (pár č. 13 až 18). V každé tabulce se hraje systémem každý s každým (pořadí zápasů: 1-3, 2-3, 1-2) a poté nejlepší z každé tabulky přejdou do tabulky vítězů (nově vytvořené 2 tabulky po třech vítězných párech), všichni z druhého místa vytvoří 2 tabulky po třech vítězných párech, všichni z třetího místa vytvoří 2 tabulky po třech párech (v každé tabulce opět systém každý s každým). Poté následuje zápas o konečné umístění (vítězové tabulek 1. míst o celkové 1. místo atd.).

odměny: vítězný pár získá pohár Pivní pohotovosti, který mu bude slavnostně předán na Pivní pohotovosti, kde se navždy zapíše mezi vítěze. Tento pohár zůstane po celý rok na POHO (nad pípou), aby každý z žíznivých kolemjdoucích věděl, kdo to letos či jiný rok vyhrál. Každý hráč ze všech zúčastněných obdrží roční kalendář, který byl vydán k 10. výročí KTS (což je letos) se všemi jmény tenistů, kteří prošli za 10 let turnajem (celkem 82 jmen!!!).

nasazování a los: dle součtu pořadí obou hráčů v tabulce po základní části sezóny 2013 (jen u Petra Gruškovského je pořadí v žebříčku ze sezóny 2012 - ze zdravotních důvodů nakonec nehraje, Toma Morice ze sezóny 2010 - ze zdravotních důvodů nakonec nehraje a Daniela Konečného z r. 2008).

Složení jednotlivých párů a jejich nasazení:

Zatím jsou přihlášeni tito hráči:

1.  Vladislav Carbol/Radim Konečný 16 (15 + 1) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
2.  Radim Lukáč/Ivan Staškiv 16 (12 + 4)
3.  Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 27 (16 + 11)
4.  Petr Fiala/Miroslav Žídek 29 (24 + 5)
5.  David Konečný/Daniel Konečný 31 (29 + 2)
6.  Marek Kiša/Jiří Lanča 32 (26 + 6)
7.  Zbyněk Stuchlík/Milan Brosch 33 (23 + 10)
8.  Michal Gebauer/Miroslav Magnusek 36 (19 + 17)
9.  René Bartek/Radim Koloničný 39 (37 + 2)
10. Petr Mikoláš/Martin Káňa 41 (34 + 7) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
11. Tomáš Petřvalský/Kamil Socha 41 (21 + 20)
12. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 46 (38 + 8)
13. Eva Novobilská/Zdeněk Novobilský 48 (45 + 3)
14. Radomír Sacký/Marián Hevessy 54 (32 + 22)
15. Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 57 (30 + 27)
16. Petra Ogořálková/Jan Pomykal 60 (42 + 18)
17. Pavel Ramík/Robert Hill 68 (40 + 28)
18. Leoš Topinka/Martin Marek 84 (49 + 35)

Náhradníci: Milan Šprc/Pavel Klimánek 67 (36 + 31)
Libor Koloničný, Petr Gruškovský a Tomáš Moric museli ze zdravotních důvodů odstoupit

Samozřejmě se všichni mohou zúčastnit alespoň jako hosté a diváci.

Sportu zdar, tenisu zvlášť!

Radim Kony Konečný ( rkonecny@atlas.cz , 604 200 172)

rok 2013:

V sobotu 12. ledna 2013 se uskutečnil již 3. zimní turnaj ve čtyřhře o pohár Pivní pohotovosti, kterého se zúčastnilo rekordních 18 párů! Je vidět, že vás tenis baví a rádi spojíte sport s možností si poklábosit a potěšit se s přáteli. Tentokráte jsme byli nuceni odehrát turnaj na Berlíně, kde jsme měli k dispozici všechny 4 kurty v čase od 14:00 hod do 20:00 hod a vše jsme na minutu přesně také stihli odehrát (děkuji, že jste byli vstřícní při mém "nahánění" všech hráčů na kurty). Letos jsme se poprvé setkali s novými páry a to je pro zpestření soutěže velmi důležité. Na "stylově vymóděné krasavce" Milana Brosche a Vladislava Carbola budeme ještě dlouho s úsměvem vzpomínat. Hoši, byli jste skvělí! A i když je zimní turnaj ve 4-hře pojímán v jiném než-li soutěžním duchu, je nutné níže připomenout výsledky všech hráčů, kterých bylo rekordních 38! Děkujeme Pavlu Grossovi a jeho Marťáskovi (majitelé Pivní pohotovosti) za perfektní slavnostní raut plný dobrot a kulinářských specialit. I když nás na POHO přišlo nečekaně přes 40 lidí, na všechny se dostalo a dokonce zbylo i na štamgasty. Při slavnostním vyhlašování se nejvíce radovali "Konies" (David a Daniel Koneční), kteří z rukou paní šéfové Pivní pohotovosti obdrželi obrovský zlatý pohár, kde budou již navěky vyryta (u roku 2013) jejich jména. Pohár se naplnil šampaňským (dárek od Petra Mojžíška) a postupně koloval mezi všemi zúčastněnými, kteří pochopitelně měli také právo si z něj usrknout trochu radosti, protože vyhráli vlastně všichni. Všichni ti, kteří se přišli pobavit s přáteli, na které mnohdy nemáme přes běžný rok bohužel tolik času, kolik bychom si přáli. Díky vám všem, že jsme s vámi mohli pobejt!

Střípky z turnaje:
- nejstaršímu hráči bylo necelých 55 let a přesto patřil k největším favoritům (Zbyněk s Ivanem prohráli pouze s vítězným párem a to až v napínavém tiebreaku 7:5!)
- nejmladšímu hráči bylo 9 let a stal se se svým parťákem Danem (16 let) vítězem celého turnaje (Davídek s Danem moc toužili vyhrát pohár, který symbolicky věnují své milované babičce k jejím nedožitým  narozeninám - přesně v den turnaje by měla 73 let)
- v den turnaje (12. ledna) slavil narozeniny Vladislav Carbol ml. (14 let), kterému jsme předali dárek a zapěli na jeho počest slavnostní píseň
- celkem bylo odehráno 45 zápasů
- celkem bylo odehráno 321 gamů
- celkem bylo odehráno 8 tiebreaků (z toho hned 4x! Leoš Topinka/Martin Marek)
- celkem bylo naděleno 5 kanárů (plná klec)
- celkem se hrálo 24 hodin
- celkově bylo vypito XXXL alkoholických nápojů
- celkově hrálo rekordních 18 párů
- turnaje se také zúčastnily 2 dívky (Lenka a Peťula) - BRAVO!
- nejvyšší pár (v cm): Jan Koloničný/Martin Káňa (s přehledem 4 m)
- nejnižší pár (v cm): David Konečný/Daniel Konečný (sotva 3 m)
- všichni vyhráli alespoň jedno utkání krom jediného páru: Libor Koloničný/Tomáš Moric (nutno dodat, že byli nalosováni do velmi silných skupin a v posledním zápase prohráli až těsně v tiebreaku 8:6)
- celkem si v konečném pořadí polepšily oproti loňsku jen 2 páry (Aleš Pustka/Tomáš Cudzik /6. místo/ a Petra Ogořálková/Jan Pomykal /14. místo/)
- celkem byly (v konečném zúčtování ve srovnání s loňskem) 2 páry na stejném místě (Robert Hill/Miroslav Žídek /5. místo/ a René Bartek/Radim Koloničný /13. místo/)
- celkem si v konečném pořadí pohoršilo oproti loňsku 5 párů (Libor Koloničný/Tomáš Moric /18. místo/, Leoš Topinka/Martin Marek /17. místo/, Miroslav Magnusek/Kamil Socha /16. místo/, Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková /10. místo/, Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala /8. místo/ a Jan Koloničný/Martin Káňa /3. místo/)
- vítězný pár (David Konečný/Daniel Konečný) získal obrovský zlatý putovní pohár Pivní pohotovosti (jejich jména budou na něm vyryta) + 2 kalendáře s fotografiemi z KTS 2012 + šampus (dárek Petra Mojžíška - díky!)
- finalisté (Pavel Merta/Michal Gebauer) získali 2 plánovací diáře (dárek Honzy Pomykala - díky!)
- Mirek Větříšek ani tentokráte nezaváhal a přijel se svou usměvavou Katuškou až z daleké Žlutavy (u Otrokovic) a tenisově zůstal věrný Lence Kvasňákové, se kterou hrál opět v páru
- nejlépe vymóděni byli Vladislav Carbol st. a Milan Brosch, kteří za obrovského aplausu převzali velkoformátový kalendář se sličnými dívkami (také Davídek s Danem pro zpestření diváků nastupovali vždy v 1. gamu v koupacích čepicích a při každé výměně stran si převlékali dresy včetně jejich milované Barcelony) - oba páry byly inspirací pro další turnajové ročníky
- mnozí z vás přinesli nejrůznější pečené dobroty - Lenka Kvasňáková, Katka Polanská-Větříšková, Milan Brosch, Leoš Topinka a další - všem takovým velké DÍKY! (pokud vám např. chutnala tvarohová buchta, tak to pekla Martinka Konečná /rovnou 2 plechy/, pokud vám tato tvarohová buchta nechutnala, tak to pekl někdo jiný :-) )

Průběh zápasů:

David Konečný/Daniel Konečný - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:0
David Konečný/Daniel Konečný - Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv 5:4 (5)
David Konečný/Daniel Konečný - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:2
David Konečný/Daniel Konečný - Jan Koloničný/Martin Káňa 5:1
David Konečný/Daniel Konečný - Pavel Merta/Michal Gebauer 5:3

Pavel Merta/Michal Gebauer - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:1
Pavel Merta/Michal Gebauer - Leoš Topinka/Martin Marek 5:3
Pavel Merta/Michal Gebauer - Robert Hill/Miroslav Žídek 5:2
Pavel Merta/Michal Gebauer - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 5:3
Pavel Merta/Michal Gebauer - David Konečný/Daniel Konečný 3:5

Jan Koloničný/Martin Káňa - René Bartek/Radim Koloničný 4:5 (6)
Jan Koloničný/Martin Káňa - Radomír Sacký/Marián Hevessy 5:3
Jan Koloničný/Martin Káňa - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:2
Jan Koloničný/Martin Káňa - David Konečný/Daniel Konečný 1:5
Jan Koloničný/Martin Káňa - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 5:1

Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Stanislav Trýska/Tomáš Hanek 5:0
Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Marek Kiša/Pavel Klimánek 5:3
Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Robert Hill/Miroslav Žídek 5:2
Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Pavel Merta/Michal Gebauer 3:5
Vladislav Carbol st./Milan Brosch - Jan Koloničný/Martin Káňa 1:5

Robert Hill/Miroslav Žídek - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:2
Robert Hill/Miroslav Žídek - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:2
Robert Hill/Miroslav Žídek - Pavel Merta/Michal Gebauer 2:5
Robert Hill/Miroslav Žídek - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 2:5
Robert Hill/Miroslav Žídek - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:0

Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 5:4 (8)
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Milan Šprc/Jiří Lanča 5:3
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Jan Koloničný/Martin Káňa 2:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - David Konečný/Daniel Konečný 2:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Robert Hill/Miroslav Žídek 0:5

Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:0
Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv - David Konečný/Daniel Konečný 4:5 (5)
Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv - Milan Šprc/Jiří Lanča 5:2
Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv - Radomír Sacký/Marián Hevessy 5:1
Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:2

Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Pavel Merta/Michal Gebauer 1:5
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Leoš Topinka/Martin Marek 5:4 (4)
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:2
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Stanislav Trýska/Tomáš Hanek 5:1
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv 2:5

Milan Šprc/Jiří Lanča - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 5:3
Milan Šprc/Jiří Lanča - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 3:5
Milan Šprc/Jiří Lanča - Radomír Sacký/Marián Hevessy 5:3
Milan Šprc/Jiří Lanča - Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv 2:5
Milan Šprc/Jiří Lanča - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 5:1

Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Robert Hill/Miroslav Žídek 2:5
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:1
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 2:5
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Stanislav Trýska/Tomáš Hanek 5:1
Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková - Milan Šprc/Jiří Lanča 1:5

Radomír Sacký/Marián Hevessy - René Bartek/Radim Koloničný 5:3
Radomír Sacký/Marián Hevessy - Jan Koloničný/Martin Káňa 3:5
Radomír Sacký/Marián Hevessy - Milan Šprc/Jiří Lanča 3:5
Radomír Sacký/Marián Hevessy - Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv 1:5
Radomír Sacký/Marián Hevessy - Stanislav Trýska/Tomáš Hanek 5:2

Stanislav Trýska/Tomáš Hanek - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 0:5
Stanislav Trýska/Tomáš Hanek - Marek Kiša/Pavel Klimánek 5:4 (6)
Stanislav Trýska/Tomáš Hanek - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 1:5
Stanislav Trýska/Tomáš Hanek - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 1:5
Stanislav Trýska/Tomáš Hanek - Radomír Sacký/Marián Hevessy 2:5

René Bartek/Radim Koloničný - Jan Koloničný/Martin Káňa 5:4 (6)
René Bartek/Radim Koloničný - Radomír Sacký/Marián Hevessy 3:5
René Bartek/Radim Koloničný - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 5:0
René Bartek/Radim Koloničný - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:2
René Bartek/Radim Koloničný - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:2

Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Robert Hill/Miroslav Žídek 2:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 1:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Leoš Topinka/Martin Marek 5:4 (5)
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Marek Kiša/Pavel Klimánek 5:2
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - René Bartek/Radim Koloničný 2:5

Marek Kiša/Pavel Klimánek - Vladislav Carbol st./Milan Brosch 3:5
Marek Kiša/Pavel Klimánek - Stanislav Trýska/Tomáš Hanek 4:5 (6)
Marek Kiša/Pavel Klimánek - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 2:5
Marek Kiša/Pavel Klimánek - Leoš Topinka/Martin Marek 5:4 (6)
Marek Kiša/Pavel Klimánek - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 5:1

Miroslav Magnusek/Kamil Socha - Milan Šprc/Jiří Lanča 3:5
Miroslav Magnusek/Kamil Socha - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 4:5 (8)
Miroslav Magnusek/Kamil Socha - René Bartek/Radim Koloničný 0:5
Miroslav Magnusek/Kamil Socha - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:2
Miroslav Magnusek/Kamil Socha - Marek Kiša/Pavel Klimánek 1:5

Leoš Topinka/Martin Marek - Pavel Merta/Michal Gebauer 3:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 4:5 (4)
Leoš Topinka/Martin Marek - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 4:5 (5)
Leoš Topinka/Martin Marek - Marek Kiša/Pavel Klimánek 4:5 (6)
Leoš Topinka/Martin Marek - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:4 (6)

Libor Koloničný/Tomáš Moric - Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv 0:5
Libor Koloničný/Tomáš Moric - David Konečný/Daniel Konečný 0:5
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 2:5
Libor Koloničný/Tomáš Moric - René Bartek/Radim Koloničný 2:5
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Leoš Topinka/Martin Marek 4:5 (6)




Celkové pořadí:

1.  David Konečný/Daniel Konečný (vítězové obdrželi obrovský putovní pohár, který je k vidění na Pivní pohotovosti + 2 kalendáře 2013 s fotografiemi z KTS 2012 + šampus)
2.  Pavel Merta/Michal Gebauer (obdrželi 2 plánovací kalendáře 2013)
3.  Jan Koloničný/Martin Káňa

4.  Vladislav Carbol st./Milan Brosch
5.  Robert Hill/Miroslav Žídek
6.  Aleš Pustka/Tomáš Cudzik
7.  Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv
8.  Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala
9.  Milan Šprc/Jiří Lanča
10. Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková
11. Radomír Sacký/Marián Hevessy
12. Stanislav Trýska/Tomáš Hanek
13. René Bartek/Radim Koloničný
14. Petra Ogořálková/Jan Pomykal
15. Marek Kiša/Pavel Klimánek
16. Miroslav Magnusek/Kamil Socha
17. Leoš Topinka/Martin Marek
18. Libor Koloničný/Tomáš Moric

Zimní turnaj o pohár PIVNÍ POHOTOVOSTI

datum: sobota 12.01. 2013, sraz ve 13:30 hod (hra 14:00 - 19:00 /max 20:00 hod/ hod, poté rezervace s rautem a vyhlášením nejlepších na Pivní pohotovosti - převážet na Pivní pohotovost bude Martinka-1 auto + individuálně taxíkem na vlastní náklady /když se složíte 4x po 20,-Kč/)
místo: Berlín Frýdek-Místek (obě haly jen pro nás = 4 kurty!!!)
zápisné: 250,-kč za osobu
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt - dodá pořadatel)
počet dvojic: 18 párů (oba hráči ve dvojici nesmí být z TOP TEN (první desítka tenistů) - pouze max. jeden!)
počet zápasů: každá dvojice odehraje 5 zápasů na 1 vítězný set /1 set = 5 vítězných gamů, za stavu 4:4 se hraje tiebreak/ - celkem 45 zápasů). V případě časové tísně pořadatel může počet vítězných her snížit! Prosím všechny zúčastněné, aby striktně dodržovali dobu rozehrávky max. do 5 minut, abychom vše stihli (trénovat můžete jindy) - velmi děkuji za pochopení s ohledem na ostatní hráče!

POZOR: letos novinka dle pravidel určených pro 4hru (viz např. letošní turnaj mistrů v Londýně) - při shodě se hraje 1 rozhodující míč, kde si přijímací dvojice určí, na koho se bude podávat (zleva nebo zprava). Poté již není výhoda, ale ten, kdo vyhraje tento míč, získává game!!! Toto pravidlo bylo zavedeno pro zatraktivnění 4hry. Takto je větší šance na vítězství pro méně zkušené páry a zároveň se utkání zbytečně nenatahuje do nekonečných shod.

herní systém: z 1. koše se vylosuje prvních 6 dvojic (pár č. 1 až 6 dle tabulky níže) do 6-ti tabulek, k nim se dolosuje z 2. koše dalších 6 dvojic (pár č. 7 až 12), k nim se dolosuje z 3. koše dalších 6 dvojic (pár č. 13 až 18). V každé tabulce se hraje systémem každý s každým a poté nejlepší z každé tabulky přejdou do tabulky vítězů (nově vytvořené 2 tabulky po třech vítězných párech), všichni z druhého místa vytvoří 2 tabulky po třech vítězných párech, všichni z třetího místa vytvoří 2 tabulky po třech párech (v každé tabulce opět systém každý s každým). Poté následuje zápas o konečné umístění (vítězové tabulek 1. míst o celkové 1. místo atd.).
odměny: vítězný pár získá pohár Pivní pohotovosti, který mu bude slavnostně předán na Pivní pohotovosti, kde se navždy zapíše mezi vítěze. Tento pohár zůstane po celý rok na POHO (nad pípou), aby každý z žíznivých kolemjdoucích věděl, kdo to letos či jiný rok vyhrál. Zároveň každý hráč z vítězné dvojice obdrží velkoformátový měsíční kalendář s barevnými fotografiemi z KTS 2012. Tento kalendář je nutno po skončení roku 2013 vrátit, protože z něj budeme dělat tenisovou výzdobu.
nasazování a los: dle součtu pořadí obou hráčů v tabulce po základní části sezóny 2012 (jen u Leoše Topinky je údaj ze sezóny 2011, Libora Koloničného a Toma Morice ze sezóny 2010 a Daniela Konečného z r. 2008).

Složení jednotlivých párů a jejich nasazení:

V 1. losovacím koši budou tito hráči:

1.  Pavel Merta/Michal Gebauer 18 (12 + 6)
2.  Vladislav Carbol/Milan Brosch 26 (19 + 7)
3.  Zbyněk Stuchlík/Ivan Staškiv 27 (18 + 9)
4.  Miroslav Magnusek/Kamil Socha 28 (17 + 11)
5.  René Bartek/Radim Koloničný 29 (26 + 3)
6.  Robert Hill/Miroslav Žídek 31 (27 + 4)


Ve 2. losovacím koši budou tito hráči:

7.  Jan Koloničný/Martin Káňa 38 (36 + 2)
8.  David Konečný/Daniel Konečný 40 (38 + 2)
9.  Miroslav Větříšek/Lenka Kvasňáková 43 (29 + 14) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
10.Milan Šprc/Jiří Lanča 43 (28 + 15) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
11.Stanislav Trýska/Tomáš Hanek 57 (44 + 13)
12.Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 58 (34 + 24)


Ve 3. losovacím koši budou tito hráči:

13.Petra Ogořálková/Jan Pomykal 61 (41 + 20) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
14.Marek Kiša/Pavel Klimánek 61 (31 + 30) - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
15.Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 64 (39 + 25)
16.Radomír Sacký/Marián Hevessy 65 (43 + 22)
17.Libor Koloničný/Tomáš Moric 78 (41 + 37)
18.Leoš Topinka/Martin Marek 85 (45 + 40)

rok 2012:

V sobotu 07. ledna 2012 se uskutečnil již 2. zimní turnaj ve čtyřhře, kterého se zúčastnilo rekordních 16 párů (+ 1 náhradní). Opět jsme měli k dispozici celou novou halu Prestige Tennis Park, takže jsme hráli od 12:00 do 19:00 hod a vše také stihli odehrát. Opět jsme si dokázali, že důležitější než-li výsledky, je společné sdílení radosti z pohybu mezi kamarády. Za obrovského skandování a provádění mexických vln si celkové vítězství vybojoval nejvyšší pár (oba basketbalisté) Jan Koloničný s Martinem Káňou, kteří si slavnostně na Pivní pohotovosti převzali tenisovou raketu a míčky z pravé belgické čokolády. Po právu pyšná maminka Alča si určitě pochutnala :-) Gratulujeme!

Střípky z turnaje:
- nejstaršímu hráči bylo 54 let a přesto stál na bedně (Pepíku, gratulujeme k bronzu!)
- nejmladšímu hráči bylo 8 let a stál se svými parťáky jen 3 místa pod bednou (Davídek si to náramně užil)
- celkem bylo odehráno 32 zápasů
- celkem bylo odehráno 222 gamů
- celkem byly odehrány 3 tiebreaky (z toho hned 2x  Fazol a René)
- celkem bylo naděleno 5 kanárů (plná klec)
- celkem se hrálo 20 hodin
- celkově bylo vypito XXXL alkoholických nápojů
- celkově hrálo rekordních 16,5 párů (další páry jsem musel již odmítat)
- turnaje se také zúčastnily 2 dívky (Lenka a Peťula) - BRAVO!
- nejvyšší pár (v cm): Jan Koloničný/Martin Káňa (staré tenisové pravidlo - "zeď nikdy neporazíš", zvláštěpak, když je vysoká)
- všichni vyhráli alespoň jedno utkání krom jediného páru (švagr bojs): Petr Gruškovský/Pavel Klimánek (Pavel si tedy na turnaji vytáhl "černého Petra", totiž "černého Piťu")
- pár Petr Mikoláš/Vladislav Carbol vyhrál svůj jediný zápas právě nad poslední dvojici (Petr Gruškovský/Pavel Klimánek) a to je natolik uspokojilo, že si poté schrupli a tudiž dostali dva kanáry a nakonec prohráli i poslední zápas (přesto jim to stačilo k osmé příčce)
- nasazený pár č. 3 (René Bartek/Radim Koloničný) ze začátku prohrál dvakrát po velkém boji vždy až v tiebreaku a poté Fazolovi a Renému "ruply" nervy a nadělili soupeřům 2 kanáry (to jim ale i tak stačilo "jen" na 13. místo)
- vuvuzely z úst Martina Marka a Leoše Topinky dosahovaly neuvěřitelných hodnot kolem 130-ti decibelů
- organizátor turnaje (RK) se s každým velmi družil (vždyť jsem se na vás všechny tak těšil), takže s postupem času začal hůře artikulovat a navíc opomněl zapsat výsledky několika posledních zápasů (jak se později ukázalo, výsledky si nepamatoval téměř nikdo :-))), vždyť šlo v turnaji o úplně něco jiného 1*)
- Mirek Větříšek zjistil, že ač se stěhuje za usměvavou Katuškou do Žlutavy, nemůže nás opustit a bude občas dojíždět na "zápasek"
- Tomáš Moric si odnesl z turnaje velmi (ne)milou vzpomínku - sádru na levé ruce. Přesto se poté z nemocnice vrátil mezi nás a s veselostí sobě vlastní, vše bohatě propláchl (doktor říkal, ať dodržuje pitný režim). Tomáše velmi slušně zastoupil Davídek Konečný, který s Liborem Koloničným nakonec vybojoval vysněné 6. místo (děkujeme za ohleduplnost a hlasitou podporu, Davča má na co vzpomínat)

Průběh zápasů:

Jan Koloničný/Martin Káňa - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:2
Jan Koloničný/Martin Káňa - Petr Mikoláš/Vladislav Carbol 5:0
Jan Koloničný/Martin Káňa - Jozef Chreno/Ivan Staškiv 5:3
Jan Koloničný/Martin Káňa - Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský 6:4

Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 5:1
Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský - Libor Koloničný/Tomáš Moric 5:1
Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský - Milan Šprc/Jiří Lanča 5:1
Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský - Jan Koloničný/Martin Káňa 4:6

Jozef Chreno/Ivan Staškiv - Radek Sýkora/Michal Gebauer 5:2
Jozef Chreno/Ivan Staškiv - Robert Hill/Miroslav Žídek 5:2
Jozef Chreno/Ivan Staškiv - Jan Kloničný/Martin Káňa 3:5
Jozef Chreno/Ivan Staškiv - Milan Šprc/Jiří Lanča 5:1

Milan Šprc/Jiří Lanča - René Bartek/Radim Koloničný 5:4 (5)
Milan Šprc/Jiří Lanča - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:2
Milan Šprc/Jiří Lanča - Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský 1:5
Milan Šprc/Jiří Lanča - Jozef Chreno/Ivan Staškiv 1:5

Robert Hill/Miroslav Žídek - Leoš Topinka/Martin Marek 4:0
Robert Hill/Miroslav Žídek - Jozef Chreno/Ivan Staškiv 2:5
Robert Hill/Miroslav Žídek - Petr Mikoláš/Vladislav Carbol 5:0
Robert Hill/Miroslav Žídek - Libor Koloničný/David Konečný 5:1

Libor Koloničný/Tomáš Moric - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:3
Libor Koloničný/Tomáš Moric - Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský 1:5
Libor Koloničný/David Konečný - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:3
Libor Koloničný/David Konečný - Robert Hill/Miroslav Žídek 1:5

Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek 5:3
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Milan Šprc/Jiří Lanča 2:5
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Libor Koloničný/David Konečný 3:5
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Petr Mikoláš/Vladislav Carbol 5:3

Petr Mikoláš/Vladislav Carbol - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:2
Petr Mikoláš/Vladislav Carbol - Jan Koloničný/Martin Káňa 0:5
Petr Mikoláš/Vladislav Carbol - Robert Hill/Miroslav Žídek 0:5
Petr Mikoláš/Vladislav Carbol - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 3:5

Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 3:5
Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek - René Bartek/Radim Koloničný 5:4 (4)
Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 5:3
Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek - Radek Sýkora/Michal Gebauer 5:3

Radek Sýkora/Michal Gebauer - Jozef Chreno/Ivan Staškiv 2:5
Radek Sýkora/Michal Gebauer - Leoš Topinka/Martin Marek 5:1
Radek Sýkora/Michal Gebauer - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 5:2
Radek Sýkora/Michal Gebauer - Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek 3:5

Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Jan Koloničný/Martin Káňa 2:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:3
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Radek Sýkora/Michal Gebauer 2:5
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 5:4 (4)

Miroslav Magnusek/Kamil Socha - Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský 1:5
Miroslav Magnusek/Kamil Socha - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:2
Miroslav Magnusek/Kamil Socha - Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek 3:5
Miroslav Magnusek/Kamil Socha - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 4:5 (4)

René Bartek/Radim Koloničný - Milan Šprc/Jiří Lanča 4:5 (5)
René Bartek/Radim Koloničný - Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek 4:5 (4)
René Bartek/Radim Koloničný - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 5:0
René Bartek/Radim Koloničný - Leoš Topinka/Martin Marek 5:0

Leoš Topinka/Martin Marek - Robert Hill/Miroslav Žídek 0:4
Leoš Topinka/Martin Marek - Radek Sýkora/Michal Gebauer 1:5
Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:1
Leoš Topinka/Martin Marek - René Bartek/Radim Koloničný 0:5

Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Libor Koloničný/Tomáš Moric 3:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Miroslav Magnusek/Kamil Socha 2:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - René Bartek/Radim Koloničný 0:5
Petra Ogořálková/Jan Pomykal - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 5:1

Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Petr Mikoláš/Vladislav Carbol 2:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 3:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Leoš Topinka/Martin Marek 1:5
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Petra Ogořálková/Jan Pomykal 1:5




Celkové pořadí:

1.  Jan Koloničný/Martin Káňa (vítězové obdrželi tenisovou raketu a míčky z pravé belgické čokolády)
2.  Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský
3.  Jozef Chreno/Ivan Staškiv

4.  Milan Šprc/Jiří Lanča
5.  Robert Hill/Miroslav Žídek
6.  Libor Koloničný/Tomáš Moric - po zranění TM nastoupil David Konečný
7.  Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala
8.  Petr Mikoláš/Vladislav Carbol
9.  Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek
10. Radek Sýkora/Michal Gebauer
11. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik
12. Miroslav Magnusek/Kamil Socha
13. René Bartek/Radim Koloničný
14. Leoš Topinka/Martin Marek
15. Petra Ogořálková/Jan Pomykal
16. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek

datum: sobota 07.01.2011 (12:00 - 18:00 hod, poté rezervace na Pivní pohotovosti)
místo: Prestige Tennis Park Frýdek-Místek (celá hala jen pro nás = 3 kurty)
zápisné: 200,-kč za osobu
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt - dodá pořadatel)
počet dvojic: 15 párů
počet zápasů: každá dvojice (15 párů) odehraje 6 zápasů na 1 vítězný set (1 set = 4 vítězné gamy, za stavu 3:3 se hraje tiebreak) - celkem 45 zápasů. POZOR! Pokud by hrálo všech 16 párů, bude systém jiný (pavouk 16-ti párů a i Ti, kteří prohrají, budou stále dále hrát o nižší příčky - každý odehraje 4 zápasy na 1 vítězný set /1 set = 5 vítězných gamů, za stavu 4:4 se hraje tiebreak/ - celkem 32 zápasů)
herní systém: budou 3 základní tabulky po 5-ti dvojicích se systémem každý s každým a poté nejlepší z každé tabulky přejdou do tabulky o 1. až 3. místo, všichni z druhého místa vytvoří tabulku o 4. až 6. místo atd. (opět systém každý s každým)
odměny: vítězný pár získá raketu s míčky z pravé belgické čokolády
nasazování a los: dle součtu pořadí obou hráčů v tabulce po základní části sezóny 2011 (jen u hráčů T. Cudzik, T. Moric a L. Koloničný je údaj ze sezóny 2010) a následovně podle náhodného losu (nejlepší 3 dvojice budou v 1. koši, následující 3 dvojice ve 2. koši atd.).

Nasazení párů:
1.  Josef Chreno/Ivan Staškiv (11 + 7) 18
2.  Tomáš Hanek/Zdeněk Novobilský (18 + 4) 22
3.  René Bartek/Radim Koloničný (25 + 3) 28
4.  Petr Mikoláš/Vladislav Carbol st. (19 + 9) 28 - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
5.  Jan Koloničný/Martin Káňa (23 + 8) 31
6.  Lenka Kvasňáková/Miroslav Větříšek (24 + 12) 36
7.  Petra Ogořálková/Jan Pomykal (33 + 5) 38
8.  Robert Hill/Miroslav Žídek (38 + 1) 39
9.  Aleš Pustka/Tomáš Cudzik (31 + 8) 39 - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
10. Radek Sýkora/Michal Gebauer (22 + 17) 39 - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem nejvýše postavený jedinec
11. Miroslav Magnusek/Kamil Socha (30 + 14) 44
12. Milan Šprc/Jiří Lanča (34 + 15) 45
13. Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala (27 + 21) 48
14. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek (28 + 26) 54
15. Libor Koloničný/Tomáš Moric (41 + 37) 78
16. Leoš Topinka/Martin Marek (45 + 39) 84

náhradní pár: David Konečný/Radim Konečný (47 + 2) 49

rok 2011:

V sobotu 08. ledna 2011 se uskutečnil náš 1. zimní turnaj ve čtyřhře, kterého se zúčastnilo 9 párů. Vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici celou novou halu Prestige Tennis Park (díky pane Kobre), užili jsme si dostatečně parádní atmosféru. Opět jsme si dokázali, že důležitější než-li výsledky, je společné sdílení radosti z pohybu mezi kamarády. Sám za sebe mohu potvrdit, že i když se při finále křičelo "Come on", přednost měla slivovička a plácnutí si se soupeři při každé výměně stran. Přesně na minutu skončilo zápolení na všech třech kurtech. Za okamžik na to si již uzdravený Jiří Lanča (vítej opět mezi námi) a Miroslav Žídek slavnostně nadzvedli nad hlavy poháry určené pro vítěze. Gratulujeme!

Průběh zápasů:

Jiří Lanča/Miroslav Žídek - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 6:0
Jiří Lanča/Miroslav Žídek - Radek Sýkora/Miroslav Sýkora 6:4
Jiří Lanča/Miroslav Žídek - René Bartek/Radim Koloničný 6:3
Jiří Lanča/Miroslav Žídek - Vladislav Carbol/Radim Konečný 6:5 (7:4)

Vladislav Carbol/Radim Konečný - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 6:3
Vladislav Carbol/Radim Konečný - Petr Mikoláš/Martin Káňa 6:4
Vladislav Carbol/Radim Konečný - René Bartek/Radim Koloničný 6:2
Vladislav Carbol/Radim Konečný - Jiří Lanča/Miroslav Žídek 5:6 (4:7)

René Bartek/Radim Koloničný - Leoš Topinka/Martin Marek 6:0
René Bartek/Radim Koloničný - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 6:4
René Bartek/Radim Koloničný - Vladislav Carbol/Radim Konečný 2:6
René Bartek/Radim Koloničný - Jiří Lanča/Miroslav Žídek 3:6

Petr Mikoláš/Martin Káňa - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 6:3
Petr Mikoláš/Martin Káňa - Vladislav Carbol/Radim Konečný 4:6
Petr Mikoláš/Martin Káňa - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 6:4
Petr Mikoláš/Martin Káňa - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 7:5

Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Jiří Lanča/Miroslav Žídek 0:6
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Radek Sýkora/Miroslav Sýkora 6:0
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Petr Mikoláš/Martin Káňa 4:6
Aleš Pustka/Tomáš Cudzik - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 6:3

Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - René Bartek/Radim Koloničný 4:6
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Leoš Topinka/Martin Marek 6:2
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Petr Mikoláš/Martin Káňa 5:7
Petr Gruškovský/Pavel Klimánek - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 3:6

Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Vladislav Carbol/Radim Konečný 3:6
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Petr Mikoláš/Martin Káňa 3:6
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Radek Sýkora/Miroslav Sýkora 7:6 (7:3)
Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala - Leoš Topinka/Martin Marek 7:5

Radek Sýkora/Miroslav Sýkora - Jiří Lanča/Miroslav Žídek 4:6
Radek Sýkora/Miroslav Sýkora - Aleš Pustka/Tomáš Cudzik 0:6
Radek Sýkora/Miroslav Sýkora - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 6:7 (3:7)

Leoš Topinka/Martin Marek - René Bartek/Radim Koloničný 0:6
Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Gruškovský/Pavel Klimánek 2:6
Leoš Topinka/Martin Marek - Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala 5:7



Celkové pořadí:

1. Jiří Lanča/Miroslav Žídek
2. Vladislav Carbol/Radim Konečný
3. René Bartek/Radim Koloničný

4. Petr Mikoláš/Martin Káňa
5. Aleš Pustka/Tomáš Cudzik
6. Petr Gruškovský/Pavel Klimánek
7. Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala
8. Radek Sýkora/Miroslav Sýkora
9. Leoš Topinka/Martin Marek



datum: sobota 08.01.2011 (09:00 - 13:00 hod)
místo: Prestige Tennis Park Frýdek-Místek (celá hala jen pro nás = 3 kurty)
zápisné: 200,-kč za osobu
míče: WILSON US OPEN (4 míče na každý kurt)
počet dvojic: 9 párů: Aleš Pustka/Tomáš Cudzik, Vladislav Carbol/Radim Konečný, Radek Sýkora/Miroslav Sýkora, René Bartek/Radim Koloničný, Jiří Lanča/Miroslav Žídek, Petr Gruškovský/Pavel Klimánek, Leoš Topinka/Martin Marek, Petr Mikoláš/Martin Káňa, Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala, Michal Gebauer/Zbyněk Stuchlík (Zbyněk je pracovně mimo, tudiž nenastoupí).
počet zápasů: každá dvojice odehraje 3 až 4 zápasy na 1 vítězný set (možná více zápasů na méně gamů - dle počtu párů a systému)
odměny: vítězný pár získá 1 + 1 pohár
nasazování a los: buď dle součtu pořadí obou hráčů v tabulce po základní části sezóny 2010 nebo podle náhodného losu (rozhodnutí padne po hlasování všech účastníků).
Pokud by bylo nasazování párů, tak by to vypadalo následovně:
1.  Vladislav Carbol/Radim Konečný (16 + 1) 17
2.  Petr Mikoláš/Martin Káňa (14 + 3) 17 - v případě shody s jiným párem je rozhodujícím kritériem výše postavený jednotlivec
3.  Jiří Lanča/Miroslav Žídek (16 + 5) 21
4.  René Bartek/Radim Koloničný (20 + 2) 22
5.  Radek Sýkora/Miroslav Sýkora (17 + 6) 23
!    Michal Gebauer/Zbyněk Stuchlík (15 + 9) 24 NENASTOUPÍ (Zbyněk je pracovně mimo)
6.  Aleš Pustka/Tomáš Cudzik (28 + 8) 36
7.  Petr Mojžíšek/Zdeněk Kubala (24 + 18) 42
8.  Petr Gruškovský/Pavel Klimánek (26 + 23) 49
9.  Leoš Topinka/Martin Marek (38 + 35) 73
Vzhledem k tomu, že jsou páry vyrovnané, doporučuji nechat to na náhodném losu. Záleží však na samotných hráčích (budeme před turnajem hlasovat, který systém zvolíme).

zpět   |   nahoru   |   domů

 

 

 

 

obalnajabko.cz
Pivní hotovost

 
 

 
215 054 / 2 online
realizace nextWEB